Garumā audzēto siju cenas Vācijā varētu sākt atkal paaugstināties jau š.g. 1.ceturksnī

Laika posmā no 2010.gada novembra sākuma līdz decembra vidum, garumā audzēto (FJ) siju cenas Vācijas tirgū pazeminājās par aptuveni 6 – 7%, atkarībā no dimensijām uz 23.decembri sastādot vidēji 270 – 310 EUR/m3.

Šāda cenu krituma galvenais iemesls bija pietiekamais piedāvājuma apjoms apstākļos, kad strauji samazinājies šī sortimenta pieprasījums būvniecības nozarē un tirdzniecībā, kādēļ attiecīgi samazinājies arī pasūtījumu skaits. Turklāt minētajā laika posmā strauji kritās arī sagatavju cenas – ja novembra sākumā sagataves maksāja aptuveni 182 – 187 EUR/m3, tad līdz mēneša beigām to cena pazeminājās līdz 175 – 180 EUR/m3, bet decembra sākumā pat nesasniedza 170 EUR/m3.

Tomēr pēdējās decembra nedēļās uzņēmumos krasi samazinātās jaudas sekmējušas cenu stabilizēšanos un vairāki  ražotāji informējuši savus klientus par augstākām sagatavju piegādes cenām jau sākot ar 2011.g. janvāri.

Lai izvairītos no gatavās produkcijas apjomu palielināšanās noliktavās, daudzos uzņēmumos ražošanas jaudas tika samazinātas jau kopš novembra sākuma, bet atsevišķas rūpnīcas decembrī pārtrauca darbu vispār, atsākot ražošanu tikai ap 10.janvāri. Neskatoties uz piedāvājuma samazināšanos iepriekšminēto pasākumu rezultātā, vairums siju ražotāju informējuši, ka samazinātas jaudas kādu laiku tiks saglabātas.

Zināmas korekcijas tirgus tendencēs 2011.gada 1.ceturksnī varētu radīt patreizējie apaļkoku piegādes sarežģījumi, kādēļ vairāki koksnes pārstrādātāji spiesti atlikt pasūtījumu izpildi uz vēlāku laiku.

 

Avots: „EUWID Wood Products and Panels” (No.1/2)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *