Mežu apsaimniekošanai Krievijā šogad tiks atvēlēti vairāk nekā 800 miljoni eiro

2011.gadā Krievijas mežsaimniecības finansējums tiks palielināts līdz 33 miljardiem rubļu (~824 milj. eiro), kas ir 1,5 reizes vairāk nekā gadu iepriekš. Krievijas pirmais vicepremjers Viktors Zubkovs skaidrojis, ka līdzekļi, pirmkārt, tiks atvēlēti jaunas tehnikas iegādei, aprīkojuma iegādei ugunsdzēšanas un ķīmiskajās stacijās, apmežošanai, mežu aizsardzībai un apsardzībai.

Lai paaugstinātu mežu apsaimniekošanas efektivitāti, Krievijas valdība šogad apstiprinājusi virkni pasākumu. Kā viens no svarīgākajiem ir Krievijas Federālās Mežu apsaimniekošanas aģentūras (Rosljeshoz) pāreja pilnīgā Krievijas valdības pakļautībā, tās restrukturizācija un funkciju definēšana, kas iepriekš bijušas diezgan neskaidras. Tas ļaus nozarē ieviest zināmu kārtību, kā arī novērst tādu dabas katastrofu atkārtošanos, kāda tika pieredzēta 2010.gada vasarā – saskaņā ar Globālā ugunsgrēku monitoringa centra datiem, milzīgie ugunsgrēki Krievijā aizvadītajā gadā kopumā izpostījuši 10 – 12 miljonus hektāru lielas platības.

Koksnes tālākapstrādes sektorā uz šo brīdi sagatavoti 100 projekti aptuveni 430 miljardu rubļu (~10,7 miljrd. eiro) vērtībā, ko plānots īstenot galvenokārt valsts ziemeļrietumu un centrālajā rajonā (Urālos, Sibīrijas un citos valsts reģionos). 2010.gadā šai sektorā tika realizēti astoņi apjomīgi projekti, bet turpmāk katru gadu plānots īstenot 10 – 12 šādus projektus.

Lai kokapstrādes attīstībā piesaistītu jaunas investīcijas, Krievijas valdība tāpat pieņēmusi lēmumu pagarināt meža īpašumu nomas termiņu līdz 49 gadiem.

 

Avots: www.lesomat.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *