Japānas tirgū konkurētspēju nodrošina spēja atšķirties no pārējiem

Veidojot biznesa kontaktus Japānā, potenciālajiem eksportētājiem no Latvijas jābūt precīziem un operatīviem, intervijā biznesa portālam „Nozare.lv” atzina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības Japānā vadītājs Dmitrijs Belousovs.

„Uz jautājumiem parasti jāatbild detalizētāk un precīzāk, nekā ir pieņemts vai pieļauts Eiropā. Bez tam jāievēro, ka Japānā pircējs ir karalis – tieši pārdevējs pielāgojas situācijai, nevis pircējs,” stāstīja LIAA pārstāvis.

D. Belousovs norādīja, ka tāpat kā Latvijas eksportētāji Japānas tirgu mēģina iekarot eksportētāji gandrīz no visām pasaules valstīm, tāpēc milzīgajā konkurencē kā viens no risinājumiem ir spēja atšķirties no pārējiem. „Atšķirties, veidojot jaunas, mūsdienīgas vērtības, un tajā pašā laikā atšķirties, saglabājot savas zemes tradīcijas, saikni ar zemi. Tas varbūt izklausās nedaudz pretrunīgi, bet tā arī ir viena no Japānas īpatnībām,” skaidrojis D. Belousovs.

Arī Japānas kultūra, valoda un komunikācijas īpatnības lielā mērā ietekmē biznesa kontaktu un biznesa attiecību veidošanu. „Taču praktisko apsvērumu dēļ eksportētājs bieži nevar veltīt vairākus gadus citas valsts kultūras vai valodas dziļai pētīšanai. Protams, pats par sevi tas var kļūt par ļoti aizraujošu pieredzi. Tomēr parasti dzīvē eksportētājam pietiek vienu reizi apmeklēt Japānu, piemēram, izstādi, lai viņam jau sāktu veidoties priekšstats par Japānas kultūras un komunikācijas īpatnībām un ar to saistītiem izaicinājumiem.”

Tāpat atzīts, ka, lielā mērā pateicoties tieši Latvijas eksportprecēm, Japānā turpinās veidoties priekšstats par Latviju kā par zemi, ar kuru ir interesanti un izdevīgi sadarboties.

 

Avots: „Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *