Latvijas tirgū veiksmīgi ienācis jaunais mēbeļu ražošanas uzņēmums „Big Tree”

SIA „Big Tree” ir pavisam jauns mēbeļu ražošanas uzņēmums, kas 2010.gada jūlijā dibināts ar Kurzemes Biznesa inkubatora atbalstu.

Uzņēmumā tiek strādāts ar ozola, bērza, priedes, egles un arī eksotiskāku koksni, pamatā ražojot dizaineru zīmētas un pašu izdomātas bērnu un pieaugušo mēbeles, interjera priekšmetus un koka būvelementus. Pirmajā darbības gadā uzbūvēta arī viena 900 m2 plaša pirts, bet tagad pēc pasūtījuma top kārtīga dzīvojamā ēka.

Pamatmērķis ir masīvkoka gultiņu ražošana bērniem, kas ir pavisam citādākas nekā pierasts redzēt, veidojot krāsu gammu no dažādu sugu koku kombinācijām, lai panāktu skaistu, turklāt ekoloģiski tīru produktu. Latvijā  un Eiropā uzņēmuma vadītāji nav redzējuši ko tamlīdzīgu. Paralēli uzņēmumā darbojas galdniecības cehs, kurā ražo visu veidu mēbeles, virtuves un viesistabas iekārtas, galdus, krēslus, durvis utt.

Jaunā ražotne izvietojusies Liepājā plašās un kokapstrādei speciāli būvētās telpās netālu no ostas. Tā aprīkota ar nepieciešamajām slīpēšanas, lakošanas, žāvēšanas, garināšanas, kalibrēšanas un koka līmēšanas iekārtām. Turklāt ražotne izveidota, izmantojot tikai pašu līdzekļus, neizmantojot kredītu. Pašlaik jaunajā uzņēmumā strādā 13 cilvēku.

Lai gūtu pieredzi, uzņēmums pagaidām piedalās dažādās izstādēs Latvijā, bet jau nākamgad, lai attīstītu arī eksportu, plānots savus ražojumus demonstrēt  arī vairākās ārvalstu izstādēs. Lai nodalītu biznesa riskus, nākotnes plānos ietilpst dibināt atsevišķu uzņēmumu koka paneļu ēku ražošanai un uzstādīšanai. Mērķis esot piedāvāt tirgū tādas mājas, kas var konkurēt ar dzīvokļiem. Piemērs esot Skandināvija, kur cilvēki labprāt izvēlas lētu, mazas platības koka māju, lai varētu atļauties arī dzīvot, nevis pelnīt naudu mājokļa kredīta atmaksai.

Jāpiebilst, ka pircēju pārliecināšanas metode par produkta kvalitāti uzņēmumā ir neticami vienkārša un efektīva – „noliekot mēbelīti guļus un sparīgi uzlecot tai ar visu svaru virsū”. SIA „Big Tree” direktors Krišjānis Vēsmiņš skaidrojis, ka tieši šāds arguments esot pārliecinājis kāda starptautiska mēbeļu tirdzniecības tīkla pārstāvjus, lai sāktos sarunas par „Big Tree” ražojumu iepirkšanu līdz šim tirgoto ķīniešu mēbeļu vietā.

 

Avots: „Dienas bizness” (20.01.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *