Sagatavoti priekšlikumi, kas paredz legalizēt medības ar loku un bultām arī Latvijā

Medības ar loku un bultām ir atļautas un kļuvušas populāras lielākajā daļā Eiropas Savienības dalībvalstu un Ziemeļamerikā, savukārt Latvijā, kā norāda Latvijas loku mednieku asociācija, šis medību veids ir nepamatoti aizliegts, tāpēc sagatavoti priekšlikumi ar attiecīgiem argumentiem, kas paredz legalizēt medības ar loku un bultām arī Latvijā.

Apspriežot loku medniecības koncepciju, bieži vien tiek norādīts, ka loku medniecības legalizācija novedīs līdz pastiprinātām malumedniecības darbībām, tā kā šis ierocis neizdod skaņu. Tomēr jāatgādina, ka loks un bulta ir ar nelielu darbības rādiusu ierobežots medību ierocis, kas lielākajai daļai malumedniecības ir ļoti nepiemērota. Turklāt mūsdienās ir krietni „iedarbīgi” malumedniecības ieroči un piederumi – klusinātāji, binokļi, kas piemēroti medībām naktīs,  punkta izgaismojumi, utt. Bieži vien tiek šauts arī no auto, kas šaušanai ar loku ir nepraktisks veids.

Visi minētie faktori kopā norāda, ka šaušana ar loku ir medību metode ar augstām prasībām un ka loks un bulta nebūt nav īpaši piemērota malumedniecības metode.

 

Lasīt vairāk: http://hunting.nomad.lv/?cat=4

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *