Apaļkoku malkas cena 2010.gadā paaugstinājusies par 90%

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pagājušajā gadā trīs metrus garas apaļkoku malkas cena paaugstinājusies pat par 90%, biznesa portālu „Nozare.lv” informējis Latvijas biokurināmā ražotāju asociācijas „Latbionrg” valdes loceklis Didzis Palejs.

Viņš norāda, ka 2007.gadā un 2008.gadā neskaldītās malkas vidējā cena bijusi 10-12 latu robežās par cieškubikmetru, bet 2010.gadā tā sasniegusi 19 latus kubikmetrā.

Eksperts skaidro, ka galvenais cenu izmaiņu iemesls ir vietējā tirgus svārstības. Mežizstrādes darbus ietekmējuši pērnie laika apstākļi – bargā, sniegiem bagātā ziema un lietainais rudens, kas traucējis tehnikas pārvietošanos. Tāpat pērn vairāki mežistrādes uzņēmumi ir beiguši darbību, samazinot kopējo izstrādes jaudu. Pieaudzis arī eksporta pieprasījums un patēriņš vietējā tirgū, palielinoties granulu ražošanas jaudām.

Savukārt mājsaimniecībā izmantojamo granulu cenu svārstības bijušas nenozīmīgas, un cenas saglabājušās aptuveni 100-110 latu līmenī par tonnu. Industriāli izmantojamo granulu cenu līmenis krities par aptuveni 10%, sasniedzot aptuveni 100 eiro (70 latu) cenu līmeni par tonnu.

Kurināmās šķeldas cena pērn kāpusi par aptuveni 5% (līdz 6 – 8 latiem par berkubikmetru).

 

Avots: „Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *