Eksporta ienākumu pieaugums atsver pašmāju mēbeļu tirgus kritumu

Asociācijas „Latvijas Mēbeles” uzņēmumu apkopotie finanšu dati liecina, ka eksporta ienākumu pieaugums atsvēris pašmāju mēbeļu tirgus kritumu un vairākumam mēbeļu ražotāju sekmējis apgrozījuma palielināšanos. Kopējais asociācijā ietilpstošo uzņēmumu neto apgrozījums 2010.gada pirmajos trīs ceturkšņos bija pieaudzis par 3,64 miljoniem latu jeb 13%, sastādot 30,6 miljonus latu.

Šāds rezultāts sasniegts, pateicoties mēbeļu noieta pieaugumam ārvalstu tirgū par 3,64 miljoniem latu jeb 22,1%. Kā norādījis asociācijas izpilddirektors Andris Plezers, no 14 asociācijas uzņēmumiem 8 spējuši kāpināt savus ienākumus tieši uz eksporta darījumu rēķina. Procentuālā izteiksmē visstraujāko eksporta pieaugumu minētajā laika periodā uzrādījusi SIA „Oak” – par 354%, „Arta Telpa” – par 144,2%, SIA „Wenden Furniture” – par 80,2% un SIA „Daiļrade koks” – par 66,5%.

Vislielāko neto apgrozījuma pieaugumu pērn uzrādīja SIA „Daiļrade koks” – šī uzņēmuma ienākumi pieauguši par 1,74 miljoniem latu jeb 25,7% (līdz 8,50 miljoniem latu). Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andris Jansons skaidrojis, ka tieši eksporta ienākumu pieaugums kompensējis iekšējā tirgus kritumu. Tāpat uzņēmums pārdalījis klientu portfeli: trešdaļa klientu tagad ir vairumtirgotāji, trešdaļa – mazumtirgotāji un tikpat lielu tirgus daļu veido katalogi. Attīstītas arī jaunas mēbeļu sērijas, tāpēc šobrīd jau izveidojusies situācija, kad sāk pietrūkt ražošanas jaudu.

 

Lasīt vairāk: „Dienas bizness” (28.01.2010)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *