Kurināmās šķeldas un malkas cenas Latvijas tirgū pieaugušas par 25% – 30%

Kurināmās šķeldas un malkas cenas Latvijas tirgū šajā apkures sezonā pieaugušas par 25% līdz 30%, biznesa portālu „Nozare.lv” informēja SIA „Pata AB” valdes loceklis Jānis Mierkalns. Tāpēc meža īpašniekiem beidzot ir vērts izstrādāt arī mazāk vērtīgas audžu cirsmas.

Norādīts, ka pieaudzis arī kurināmās koksnes eksporta pieprasījums un sezonāli kopumā uz Skandināvijas valstīm tiek eksportēta daļa kurināmās koksnes, kur to izmanto kā papildu kurināmo apkures sezonā.

Pēdējos gados vērojama arī eksporta aktivizēšanās uz kaimiņvalstīm, kurās atvērtas vairākas jaunas termoelektrostacijas, kas veicinot kurināmās šķeldas un malkas cenu līmeņa kāpumu Latvijas pierobežā, kas vairumā gadījumu esot labākas nekā vietējā tirgū.

Pēc uzņēmēja domām, Latvijā nepieciešams attīstīt jaunas termoelektrostacijas, modernizēt esošos apkures katlus un siltumtrases, tādā veidā nodrošinot sabalansētu šķeldas un malkas vietējo patēriņu, kas stabilizētu ražošanas apjomus un cenu līmeni kurināmajai koksnei.

„Tad nebūtu tik straujas malkas un šķeldas cenu izmaiņas sezonalitātes ietekmē. Turklāt izstrādātie mežu resursi paliktu vietējā tirgū, jo kopējā kurināmās koksnes pieprasījuma dēļ īpašs cenu kritums nākotnē nav gaidāms. Papildus kurināmās koksnes iepirkumi jāveic megavatstundās, kā arī siltums jāpārdod gala patērētājam megavatstundās, lai viņam būtu saprotama reālā cenas veidošanās,” pārliecināts ir Mierkalns.

 

Avots: „Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *