Ēģiptes nemieri varētu negatīvi ietekmēt Zviedrijas zāģmateriālu eksportu

Masu nemieri Ēģiptē, kas ilgst jau kopš aizvadītās nedēļas sākuma, negatīvu ietekmi varētu atstāt arī uz Zviedrijas zāģmateriālu eksportu. Saskaņā ar Zviedrijas Kokrūpniecības federācijas pēdējiem statistikas datiem, kokmateriālu eksports uz Ēģipti apsteidzis līdzšinējo vadošo noieta tirgu – Lielbritāniju, veidojot 19% no eksporta.

Ziņots, ka nemieru dēļ 31.janvārī no Zviedrijas pārtraukti visi kokmateriālu kravu pārvadājumi uz šo valsti.

Zāģmateriālu ražošanas kompānijas „Rörvik Timber” prezidents P.Rodents (Per Rodert) Zviedrijas Radio teicis, ka notiekošajai situācijai Ēģiptē tiek sekots, regulāri kontaktējoties ar biznesa partneriem no lielākās Ēģiptes ostas pilsētas Aleksandrijas. Ziņots, ka šobrīd Ēģiptes nozīmīgākā osta ir slēgta, tāpēc netiek izkrauti arī no Zviedrijas pienākušie kokmateriālu kravas kuģi. Pirmdien kravu nosūtījumus uz Ēģipti pārtrauca arī vadošie Zviedrijas kokmateriālu ražotāji „Holmen”, „SCA Timber” un „VIDA Wood”.

„Rörvik Timber” prezidents atzīmējis, ka ilgtermiņā raugoties, sadarbība ar Ēģiptes partneriem netiks pārtraukta, tomēr patlaban situācija ir neskaidra, tāpēc pārsteidzīgas prognozes netiek izdarītas.

2009.gadā no Zviedrijas uz Ēģipti tika eksportēti 1,11 miljoni kubikmetru skujkoku zāģmateriālu; 2010.gada pirmajos trīs ceturkšņos – 841,0 tūkst.m3 (-3,5%).

 

Avots: www.atl.nu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *