Kokrūpniecības nozares produkcijas izlaide 2010.gadā pieaugusi par 27,2%

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā 2010.gadā pieauga par 13,9%.

Nozīmīgu impulsu gada pirmajā pusē devis spēcīgs ārējais pieprasījums, atjaunojoties galvenajiem eksporta tirgiem.

Apstrādes rūpniecības apjomi 2010.gadā pieauga par 14%,0. Tai skaitā kokrūpniecības nozarē produkcijas izlaide pēc darba dienu skaita izlīdzinātiem datiem, salīdzinājumā ar 2009.gadu, pieauga par 27,2%, krietni pārsniedzot pirmskrīzes rādītājus. Savukārt mēbeļu ražotājiem 2010.gads nav bijis tik viegls – zemā pieprasījuma dēļ vietējā tirgus, tāpēc labāk klājies uz eksportu orientētiem uzņēmumiem. Kopumā mēbeļu ražošanas apjomi pērn samazinājās par 1,5%, tomēr jāatzīmē, ka gada otrajā pusē situācija vietējā tirgū nedaudz uzlabojusies un pēdējā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējo – trešo – ceturksni, mēbeļu ražošanas apjomi pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem pieauga par 6,0%.

Jau ziņots, ka šogad rūpniecības produkcijas izlaides pieauguma tempi būs salīdzinoši zemāki nekā pērn, tāpēc turpmākais rūpniecības apjomu pieaugums vairāk būs atkarīgs no jaunām investīcijām ražošanā.

 

Lasīt vairāk: www.ekonomika.lv

www.csb.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *