Mēbeļu ražotāja SIA „EIBE-L” galvenie veiksmīga biznesa pamatprincipi

Priedes masīvkoka mēbeļu ražotājs SIA „EIBE-L” ir viens no lielākajiem mēbeļu uzņēmumiem Jelgavā, kas darbojas jau kopš 1992.gada. Uzņēmumā ik mēnesi tiek pārstrādāti 500 kubikmetru koksnes, tāpēc papildus ražošanas virziens ir arī skaidu briketes. Runājot par aktuālākajām problēmām, uzņēmuma īpašnieks Rūdis Lūsiņš minējis augstās un ļoti svārstīgās izejmateriālu cenas, kas apgrūtina gala produktu cenu prognozēšanu, lai varētu veiksmīgi konkurēt ar noieta tirgū, tādēļ izveidojusies situācija, ka dārgu vietējo resursu dēļ uzņēmums spiests izvēlēties lētāku piedāvājumu no Krievijas un Baltkrievijas.

Saražotās mēbeles SIA „EIBE-L” galvenokārt eksportē uz Vāciju. Nedaudz gatavā produkcija tiek eksportā arī uz Somiju. Ir bijuši mēģinājumi startēt citos noieta tirgos, piemēram, Dānijā, Krievija, bet tie nav bijuši tik veiksmīgi, tāpēc R.Lūsiņš uzsvēris, ka krīzes apstākļos svarīgāk ir stiprināt sadarbību ar jau esošajiem partneriem.

Attiecībā uz tirgus politiku Jelgavas mēbeļu ražotājam ir sava nostāja – veiksmīgas tirdzniecības nodrošināšanai produkcija jārada katram klientam, nevis jārada sava mēbeļu līnija un tad jāpiedāvā klientiem, jo, līdz šim iegūtā pieredze rāda, ka mēbeles tiek pakārtotas konkrētajam tirgum, klientiem ar dažādu katalogu starpniecību. Tāpat, lai darbotos starptautiskajos tirgos, jārēķinās ar mentalitātes problēmām un jācenšas pēc iespējas labāk saprast konkrētās valsts klientus, viņu vēlmes, paražas, tradīcijas un gaumi, kas kalpo kā veiksmes pamats, pārdodot produkciju ārvalstu klientiem.

 

Lasīt vairāk: www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *