“Weyerhaeuser” plāno dubultot Urugvajā saražoto saplākšņu eksportu

Meža nozares kompānija “Weyerhaeuser” (ASV) plāno palielināt ražošanas jaudu „Lumin” zīmola saplākšņu ražošanas rūpnīcā Urugvajā un jau šogad attiecīgi arī divkāršot saražotās produkcijas eksportu uz Eiropu.

Lēmums pieņemts, pamatojoties uz pieaugošo pieprasījumu pēc augstas kvalitātes videi draudzīgiem koksnes izstrādājumiem, kas sertificēti pēc FSC sistēmas. Lai nodrošinātu ilgtermiņa izejmateriālu piegādes, kompānija Urugvajā lielas investīcijas veikusi arī infrastruktūras izveidē.

Uzņēmumam Urugvajā pieder eikaliptu un priežu plantācijas vairāk nekā 140 000 hektāru platībā, kas jau 2008.gadā tika paplašinātas, iestādot vairāk nekā 6 miljonus jaunu kociņu. Tā kā ražošanas apjomi Urugvajas rūpnīcā nepārtraukti kāpināti un visa „Lumin” saplākšņu produkcija ražota tikai no vietējiem resursiem, uzņēmums attiecīgi turpina paplašināt arī plantāciju platības.

„Lumin” saplākšņa priekšrocības ir materiāla vieglums, izturīgums un pievilcīgs vizuālais izskats, turklāt arī tā cena ir konkurētspējīga. Piedāvājuma klāstā ir divu veidu saplākšņi – no eikalipta koksnes un kombinētais, kur vidējā loksne ir no cietās eikalipta koksnes, bet saplākšņa virsmas apdarē izmantotas vizuāli izteiksmīgāka kokmateriāla loksnes – no priedes koksnes. Dažādo izmēru un konfigurāciju dēļ „Lumin” zīmola saplāksnis var tikt izmantots celtniecībā, apdares darbiem, sienu apšuvei, grīdu, jumtu klājumos, mēbeļu rūpniecībā, rotaļlietu ražošanā un citās nozarēs.

Kompānija “Weyerhaeuser” ir viens no lielākajiem papīra, celulozes un koksnes izstrādājumu ražotājiem pasaulē,  kas savu darbību uzsāka tālajā 1900.gadā un šobrīd izveidojis uzņēmumus desmit dažādās pasaules valstīs, tai skaitā ASV, Kanādā, Austrālijā, Jaunzēlandē, Ķīnā, Meksikā, Īrijā, Francijā un Urugvajā. “Weyerhaeuser” ir otrs lielāko zemes platību īpašnieks  ASV un vadošais lielāko skujkoku meža zemes platību īpašnieks privātajā sektorā pasaules mērogā, kopumā dažādās pasaules valstīs pēc starptautiski atzītiem mežsaimniecības standartiem apsaimniekojot 22 miljonus akru zemes (~8,9 milj.ha).

2008.gadā kompānijas ienākumi sasniedza 16,8 miljardus ASV dolāru (~8,87 miljrd.LVL).

 

Avots: www.en.mercopress.com

Lasīt vairāk:http://www.lumin.com/default.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *