Apstrādāto kokmateriālu eksports no Tālajiem Austrumiem audzis par 40%

Krievijas Federācijas Tālo Austrumu reģiona Galvenā muitas pārvalde (ДВТУ) ziņojusi, ka 2010.gadā no Tālo Austrumu reģiona apstrādāto kokmateriālu eksports esot palielinājies par 40% (līdz 947 000 tonnu), turpretī neapstrādāto – apaļo kokmateriālu eksports turpinājis samazināties, sastādot vien 7,5 miljonus kubikmetru (-11%).

Šādas pārmaiņas Krievijas kokmateriālu eksporta struktūrā veicinājuši tādi faktori kā plānveida apaļkoksnes izvedmuitas tarifu paaugstināšana, tiesībsargājošo un kontroles institūciju darbības aktivizēšanās ar nelegālās koksnes tirdzniecības saistītajos jautājumos. Savukārt apstrādāto kokmateriālu eksporta palielināšanās liecina par koksnes tālākapstrādes sektora attīstības veicināšanas nolūkā īstenoto pasākumu pareizību.

No Krievijas Tālo Austrumu reģiona galvenokārt eksportēti skujkoku (priedes, lapegles un egles) kokmateriāli, bet vērtīgo cieto lapkoku sugu (Mandžūrijas oša un Mongolijas ozola) kokmateriāli eksportēti tikai nelielā apjomā.

Tradicionāli visvairāk (ap 70%) no šī Krievijas reģiona kokmateriāli eksportēti uz Ķīnu. Otrs lielākais noieta tirgus ir Japāna, uz kurieni eksportēti 20% kokmateriālu, bet trešais – Koreja (5%). Nenozīmīga apjoma piegādes veiktas arī uz Austrāliju, Vjetnamu, Taivānu, kā arī uz Vāciju, Honkongu un Indiju.

2010.gadā, saskaņā ar Krievijas Federācijas Valdības rīkojumu № 521, Krievijas Tālo Austrumu reģionā noteiktas 19 kokmateriālu caurlaides robežpunktu teritorijas, kas ir viens no nelegālās kokmateriālu tirdzniecības apkarošanas pasākumiem.

 

Avots:www.primamedia.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *