Somijā vidējās apaļkoku iepirkuma cenas janvārī pazeminājušās par 2 – 5%

Somijas kokrūpniecības industrijas (FFIF) iepirktais apaļkoku apjoms no privāto mežu īpašniekiem šā gada janvārī bijis tikai viens miljons kubikmetru, kas ir par 10% mazāk nekā gadu iepriekš. Tai skaitā zāģbaļķu iepirkums salīdzinājumā ar 2010.gada janvāri šogad samazinājies par 32%, bet papīrmalkas iepirkums palielinājies par 4%.

Skujkoku zāģbaļķu (augošā veidā) vidējā iepirkuma cena salīdzinājumā ar decembri bija pazeminājusies par 2% un bija 51 – 52 EUR/m3, bet bērza zāģbaļķu cena palika nemainīga – 39 EUR/m3. Papīrmalkas cenas kopumā pazeminājās par 3 – 5% (priedes un bērza papīrmalkas cena – līdz 15 EUR/m3; egles vidējā papīrmalkas cena – līdz 17 EUR/m3).

No kokrūpnieku puses pieprasījums pēc zāģbaļķiem un papīrmalkas joprojām ir labs. Tā kā nozares kopējais patēriņš ik mēnesi ir vairāk kā 5 miljoni kubikmetru koksnes, pieprasījums būs arī turpmāk. Patlaban gan sarežģītā situācija Ziemeļāfrikā radījusi grūti prognozējamu tālāku tirgus attīstību zāģmateriālu ražošanas industrijā, tā kā Ēģipte ir visnozīmīgākais Somijas zāģmateriālu noieta tirgus, līdz šim veidojot 14% no kopējā eksporta.

 

Avots: www.forestindustries.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *