Valdība atbalstījusi Atjaunojamās enerģijas likumu

Valdība atbalstījusi vairāk nekā gadu tapušo un asi kritizēto Atjaunojamās enerģijas likumu, kas paredz,  ka “zaļās enerģijas” īpatsvaram Latvijā līdz 2020.gadam jāsasniedz vismaz 40% no kopējā enerģijas patēriņa, nosaka primāri atbalstāmos atjaunojamo energoresursu (AER) veidus un atbalsta piešķiršanas principus un kārtību.

Atjaunojamās enerģijas likumprojektu Ekonomikas ministrija izstrādājusi, lai veicinātu ilgtspējīgu vietējās atjaunojamās enerģijas ražošanu un izmantošanu, noteiktu stabilu ilgtermiņa investīciju vidi atjaunojamās enerģijas ražošanai, kā arī radītu jaunus un ilgtspējīgus atbalsta instrumentus AER izmantošanai elektroenerģijas ražošanai, lai līdz 2020.gadam atjaunojamās enerģijas īpatsvars kopējā bruto enerģijas gala patēriņā palielinot vismaz par 40%, tiktu stiprināta valsts enerģētiskā neatkarība.

Analizējot AER veidus pēc to potenciāla un iespējamā devuma nākotnē, kā galvenie izmantojamie resursi likumprojektā noteikta biomasa, galvenokārt koksne, kā arī vēja enerģija, biogāze un hidroenerģija.

Latvija ar aptuveni 30% lielu atjaunojamo energoresursu izmantošanas īpatsvaru Eiropas Savienībā pašlaik ir otrajā vietā pēc Zviedrijas, savukārt atsevišķi elektroenerģijas jomā pašlaik “zaļās” enerģijas īpatsvars ir aptuveni 41%; mērķis 2020.gadam – 49,3%.

Ieviešot Atjaunojamās enerģijas likumu, tiks ieviesti pilnīgi jauni atjaunojamās enerģijas ražošanas nosacījumi un atbalsta instrumenti un attiecīgi atcelti šobrīd spēkā esošie.

 

Lasīt vairāk:www.delfi.lv

www.mk.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *