Ārvalstu investīciju piesaistes politikas galvenie virzieni 2011.-2015.gadam

Trešdien, 16.februārī, Rīgā Ministru prezidenta Valda Dombrovska vadībā notika piektā Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju projektu koordinācijas padomes sēde, kurā tika uzklausīta informāciju par sagatavoto investīciju piesaistes stratēģijas projektu, par celulozes un papīra rūpniecības projektu, kā arī citām aktualitātēm.

Stratēģijas projekts paredz, ka galvenais mērķis ir mērķtiecīgi piesaistīt uz eksportu orientētās investīcijas ražošanas un pakalpojumu nozarēs. Galvenās investīciju piesaistes mērķa valstis ir Eiropas valstis, kur Latvijai un Baltijai ir atpazīstamība, piemēram, Skandināvija, Vācija, Polija, Čehija, Krievija, Ukraina; ekonomiski stabilas un attīstītas valstis, kurās ir attīstītas Latviju interesējošās nozares, piemēram, mašīnbūve Vācijā, Lielbritānijā, Francijā, zaļās tehnoloģijas Skandināvijā, Vācijā, kokapstrāde Skandināvijā; un valstis, no kurām ir lielākā izejošo investīciju plūsma, tai skaitā ASV, Francija, Vācija, Lielbritānija, Japāna, Ķīna, Indija. Stratēģijā identificētas mērķa nozares investīciju piesaistei ir  kokrūpniecība, metālapstrāde un mašīnbūve, transports un loģistika, informācijas tehnoloģijas, dzīvības zinātnes, veselības aprūpe un zaļās tehnoloģijas.

Padome uzklausīja arī Zemkopības ministrijas viedokli par celulozes un papīra rūpniecības būvniecības projektu, kurā tika uzsvērts, ka ik gadus no Latvijas tiek eksportēts vidēji 2,5 – 3 miljoni kubikmetru apaļkoksnes. Eksportētais papīrmalkas un šķeldas apjoms ir potenciāls, ko varētu izmantot Latvijā plātņu, enerģijas vai celulozes ražošanai. Uzsvērts, ka valsts atbalsts celulozes ražotnes attīstībai Latvijā jāvērtē saistībā arī ar sagaidāmo pieprasījumu koksnes biomasas izmantošanai enerģētikā Latvijā un ES kopumā. Padome pieņēma zināšanai paustos viedokļus un nolēma turpināt sekot līdzi un vērtēt celulozes izejvielu pārstrādes sektora attīstību Latvijā.

 

Lasīt vairāk: www.mk.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *