Ar pašu projektētu un ražotu meža tehniku cer iekarot arī pasaules tirgu

Aizvadītajā gadā Smiltenes novadā dibināts SIA „UOT” – jauns uzņēmums, kurā tiek projektēta un ražota „atjautīga meža tehnika”.

Uzņēmuma īpašnieks Uģis Ozoliņš, kas ir pieredzējis mežizstrādes speciālists, frēžu ražošanu privātajām vajadzībām uzsāka jau 2003.gadā. Pakāpeniski testējot un uzlabojot, kopumā izstrādātas trīs izmēģinājuma frēzes, tostarp 2006.gadā – jaunā versija UOT-3000. Šī frēze veiksmīgi darbojas Latvijas tirgū un 2010.gadā Latvijas Izgudrojumu izstādē UOT-3000 un priekšējai uzkares sistēmai UOT-arm1 piešķirta 3.vieta kategorijā „Latvijas ekonomikai nozīmīgākais izgudrojums”.

Patlaban uzņēmuma sortimentu veido četru dažādu kategoriju meža frēzes un priekšējās uzkares sistēma traktoriem. Visu iekārtu galvenā funkcija ir meža augsnes sagatavošana. Un tā kā privāto mežu apsaimniekotāji, kā arī pakalpojumu sniedzēji mežsaimniecībā galvenokārt izmanto lauksaimniecības tipa traktorus, visas SIA „UOT” frēzes ir izstrādātas ne tikai mežu darbiem paredzētajiem forvarder un skidder tipa traktoriem, bet galvenokārt lauksaimniecības traktoru klāstam, tādējādi arī kopējās izmaksas ir zemākas. Turklāt lauksaimniecības traktors var pats pārvietoties pa koplietošanas ceļiem.

 

Lasīt vairāk: www.nekrīze.lv

http://uot.lv/#produkcija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *