Pieaug Ķīnas mežrūpnieku interese par Krievijas kokmateriālu izcelsmi

Arvien striktāku normatīvu ieviešana starptautiskajā un Krievijas likumdošanā, cīnoties pret nelikumīgu mežizstrādi un nelikumīgi iegūtas koksnes un tās izstrādājumu tirdzniecību, liek meža nozares tirgus dalībniekiem Ķīnā arvien uzmanīgāk attiekties pret kokmateriālu iepirkumu no Krievijas un citām pasaules valstīm.

Atbildīgas meža izmantošanas un kokmateriālu tirdzniecības aspektu caurskatīšanai likumdošanas kontekstā, Pasaules Dabas Fonds (WWF) 17.- 18.februārī Aizbaikāla novadā, Krievijā rīkoja semināru, kurā piedalījās Ķīnas mežrūpniecības uzņēmumu un Meža dienesta pārstāvji, kā arī Pasaules Dabas Fonda eksperti no Krievijas un Ķīnas. Seminārā tika izskatīta virkne svarīgu jautājumu, kas attiecas uz ilgtspējīgu mežsaimniecību, meža sertifikāciju un pilnīgāku koksnes izmantošanu mežizstrādē un koksnes tālākpārstrādē. Semināra ietvaros tika organizēti arī izbraucieni uz cirsmām, augšgala krautuvēm un Aizbaikāla novadā esošā Krievijas-Ķīnas kopuzņēmuma kokapstrādes cehu.

Vairumam Ķīnas uzņēmēju šī bija iespēja gūt izpratni par tādiem jēdzieniem kā „augstas dabas vērtības meži”, „mazskarti meža masīvi”, un uzzināt par sertificēto kokmateriālu tirdzniecību starptautiskajā tirgū. Ķīnas uzņēmēji saprot, ka drīzumā gaidāmas nozīmīgas pārmaiņas, jo līdz ar striktāku noteikumu ieviešanu starptautiskajā kokmateriālu tirdzniecībā, cīnoties pret nelikumīgu mežizstrādi un nelikumīgi iegūtas koksnes laišanu tirgū, darboties kā līdz šim būs aizliegts.

Ķīnas uzņēmēji lielu interesi izrādīja arī par rokasgrāmatu „Darbojies legāli!”, kas jebkuram kokmateriālu pircējam sniedz informāciju par nepieciešamajiem dokumentiem, kas apstiprina koksnes izcelsmi un visus piegādes ķēdes posmus, un izteikuši lūgumu Pasaules Dabas Fonda pārstāvjiem Ķīnā pārtulkot šo rokasgrāmatu arī  ķīniešu valodā. Meža  nozares pārstāvji ir pārliecināti, ka tas nākotnē ļaušot labāk orientēties Krievijas likumos, kas reglamentē kokmateriālu sagatavošanu, iepirkumu un eksportu.

Tāpat semināra viesi ieinteresējušies par veiktajiem labojumiem ASV Leisija likumā (Lacey Act), kas stājušies spēkā 2010.gada 1.oktobrī un paredz kriminālvajāšanu par nelikumīgi iegūtas koksnes un koksnes izstrādājumu importu ASV teritorijā.

 

Avots:www.wwf.ru

http://www.wwf.ru/resources/publ/book/409

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *