Līgatnes papīrfabrika veiksmīgi uzsākusi kartona iepakojumu pārstrādi

Līgatnes papīrfabrikā aizvadītajā gadā no makulatūras saražoti ap 12 000 tonnu papīra par kopējo summu 6 miljoni eiro. Apmēram 80% saražotās produkcijas tika eksportēta.

Līgatnes papīrfabrikas direktors Normunds Dzērve norādījis, ka uzņēmumā tiek strādāts ar pilnu jaudu – 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā, jo patlaban papīra tirgus ir ļoti aktīvs – pieprasījums pēc saražotās produkcijas pārsniedz piedāvājumu. Tāpat arī cenas ir labas.

Tā kā uzņēmums varētu pārdot trīs reizes vairāk, nekā tiek saražots šobrīd, pakāpeniski veiktas investīcijas ražošanas jaudu kāpināšanā, tāpēc  ļoti svarīga ir izejvielu pieejamība. Kopš 2010.gada beigām papīrfabrika ir uzsākusi arī tetrapaku pārstrādi, tādējādi tagad Līgatnes papīrfabrika ir viena no vairāk nekā 100 papīrfabrikām visā pasaulē, kas izmanto dzērienu kartona iepakojumu kā vērtīgu izejvielu jaunu produktu ražošanā.

Normunds Dzērve skaidrojis, ka makulatūra ir ļoti laba un pieprasīta eksporta prece, tomēr žēl, ka pievienotā vērtība šai vērtīgajai izejvielai tiek radīta citās valstīs, nevis Latvijā. Ja tiktu izveidota cita sistēma, kas veicinātu makulatūras palikšanu Latvijā, Līgatnes papīrfabrika daudz drosmīgāk varētu plānot investīcijas un palielināt ražošanas jaudu.

Lai veicinātu sabiedrības iesaistīšanos makulatūras nodošanā, Līgatnes papīrfabrika, SIA “Zaļā josta” un AS „Latvijas valsts meži” organizē makulatūras vākšanas kampaņu skolām „Tu vari izglābt…” Veicinot bērnu izpratni par vidi, arī vecāki netieši saņem šo informāciju un, bērnu mudināti, pārņem šādu dzīves modeli. Par katru savākto makulatūras tonnu no papīrfabrikas „Līgatne” skola saņem pretī 5 kg zīmēšanas papīra. Tas ir veicinošais faktors. Savukārt galvenās balvas saņēmēji tiks noteikti, apkopojot rezultātus, kur galvenais kritērijs ir vidēji savāktais makulatūras daudzums uz vienu izglītības iestādes audzēkni.

 

Lasīt vairāk:www.zinas.nra.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *