Japānā šogad kokmateriālu imports sasniegs augstāko rādītāju kopš 2008.gada

Japānā zemestrīces un cunami skartajos reģionos lielākā daļa no sabrukušajām mājām bija celtas no kokmateriāliem, tādēļ sagaidāms, ka šogad saplākšņu, zāģmateriālu un apaļkoku imports Japānā pieaugs vēl vairāk, nekā iepriekš tika prognozēts.

Ar lūgumu izskatīt vienkāršu saliekamo koka māju piegādes iespējas skartajos reģionos, Japāna vērsusies pie Zviedrijas sadarbības partneriem jau marta vidū. Tāpat sekojis pieprasījums pēc līmētajiem konstrukciju kokmateriāliem un citiem koka konstrukciju materiāliem, kas pēc iespējas ātrāk varētu tikt izmantoti dzīvojamo māju atjaunošanā.

Japāna ir viena no lielākajām kokmateriālu importētājvalstīm pasaulē. 2010.gadā šai valstī koksnes izejvielas (apaļkoki, šķelda) un koksnes izstrādājumi kopumā tika ievesti vairāk nekā 10 miljardu dolāru vērtībā, kas ir par 20% vairāk nekā 2009.gadā. Tā ir lielākā koksnes šķeldas un saplākšņa importētājvalsts, otra lielākā apaļkoku importētāja un trešā lielākā valsts pasaules tirgū pēc pērn iepirktā zāģmateriālu apjoma.

Kādu laiku prasīs valsts ziemeļaustrumu piekrastē izpostītās infrastruktūras sakārtošana, tāpēc tūlītējs kokmateriālu importa pieaugums nav gaidāms, savukārt nākamo 6 – 12 mēnešu laikā jūtami lielāks pieprasījums prognozēts gan pēc zāģmateriāliem, gan pēc saplākšņa produktiem. Šobrīd noslēgtie darījumi liecina, ka lielāki skujkoku zāģmateriālu apjomi uz Japānu šogad tiks piegādāti no Kanādas, ASV, Krievijas, Zviedrijas un Somijas. Savukārt vadošie saplākšņa piegādātāji, tāpat kā līdz šim, būs Malaizija, Indonēzija un Ķīna.

2009. un 2010.gadā Japāna importējusi attiecīgi 3,6 miljonus un 4,1 miljonu kubikmetru skujkoku apaļkoku. Tā kā paralēli lielākam būvmateriālu importam Japānā šogad palielināsies arī ražošanas apjomi vietējos kokapstrādes uzņēmumos, sagaidāms, ka apaļkoku imports no ASV, Kanādas, Jaunzēlandes un Krievijas šogad Japānā sasniegs pēdējo trīs gadu laikā lielāko apjomu.

2010.gadā Japānā kopumā tika ievesti 14,89 miljoni kubikmetru kokmateriālu – par 13,2% vairāk nekā 2009.gadā. Vēl pirms postošās dabas katastrofas, gada sākumā tika prognozēts, ka 2011.gadā, līdz ar lielāku aktivitāti māju būvniecības sektorā, Japānā ievesto baļķu un zāģmateriālu apjoms palielināsies par 3,2% – no 11,2 miljoniem kubikmetru 2010.gadā līdz 11,5 miljoniem kubikmetru.

 

Avots: timbercommunity.com

Vairāk:latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *