Krievijā FSC sertificēto mežu platība pieaugusi līdz 30 miljoniem hektāru

Pēc FSC (Forest Stewardship Council) meža sertifikācijas sistēmas 2010.gada beigās Krievijā sertificēto mežu kopējā platība bija aptuveni 24 miljoni hektāru, kas jau šā gada pirmo trīs mēnešu laikā pieauga līdz 30 miljoniem hektāru.

Šobrīd meža nozares pārstāvji Krievijā nomā kopumā aptuveni 120 miljonus hektāru meža, liecina Federālās Meža aģentūras dati, respektīvi, ceturtā daļa iznomāto mežu ir sertificēti pēc Mežu uzraudzības padomes standartiem. Šāds sertificēto platību apjoms skaidrojams ar to, ka visas iznomātās cirsmas sertificējuši tādi nozares uzņēmumi kā „Grupa Iljim”, „Mondi Siktivkarskij”, „Arhangelskij CBK” un „Investlesprom”, kas orientējušies uz savas produkcijas eksportu.

No Krievijā izstrādātā koksnes apjoma ik gadu tiek eksportēti aptuveni 67%, tāpēc atbilstoši sertifikāti ir gandrīz visiem lielākajiem Krievijas uzņēmumiem. Ņemot vērā pieaugošās vides aizsardzības prasības gan Eiropas Savienībā, gan ASV un Ķīnā, paredzams, ka mežu sertifikācija kļūs arvien pieprasītāka un sertificēto mežu platības Krievijā turpinās palielināties.

Jau ziņots, ka 2010.gada 20.oktobrī Eiropas Parlaments un Padome apstiprināja jaunu regulu (Nr.995/2010)*, kas paredz stingrākas prasības kokmateriālu un koka izstrādājumu importētājiem Eiropā. Saskaņā ar šo regula, kas stāsies spēkā ar 2013.gada 3.martu, kokmateriālu un koka izstrādājumu importētājiem no piegādātājiem būs jāpieprasa dokumentēts apstiprinājums tam, ka iepirktā produkcija atbilst spēkā esošajiem tiesību aktiem.

 

Avots:www.eco.rian.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *