Mednieki veido jaunu organizāciju ar plašu pārstāvniecību reģionos

Ar mērķi demokrātiskā veidā pilnvaroti pārstāvēt lielāko daļu Latvijas medību klubus, šā gada maija beigās, pēc Latvijas mednieku iniciatīvas grupas ierosinājuma, paredzēts dibināt jaunu organizāciju – Latvijas Mednieku savienību, kam atbalstu izteikušas jau vairāk nekā 60 mednieku biedrības un klubi.

Šobrīd Latvijā ir 23 000 mednieku, kas savu darbību veic aptuveni 900 mednieku formējumos, bet valsts līmeņa apvienībās no tiem ir iesaistīti ne vairāk kā 5%, skaidrojis dibināšanas sagatavošanas grupas loceklis mednieks Vilnis Jaunzems. „Ja salīdzina ar kaimiņvalstīm, tad Igaunijā valsts līmeņa biedrībā apvienojušies 65%, Lietuvā – 75%, Skandināvijā – no 52 līdz 75%. Visās valstīs visvisādu arodu brālības ir izveidojušas valsti aptverošas kopīgas apvienības, vēršot savu darbību uz attīstību. Bet Latvijā medniekiem šādas kopīgas apvienības nav.”

Biedrības dibināšana paredzēta pēc daudzpakāpju sistēmas. Latvijas mednieku savienības (LMS) sākuma aktivitātes daudzviet jau notikušas. Mednieku klubu sapulcēs mednieki jau izvērtējuši, vai klubs vēlas iestāties šādā organizācijā vai ne. Nākamais solis ir sapulces mežniecībās uzreiz pēc meža dzīvnieku un nomedīšanas limita apspriešanas, kas notiks aprīlī. Sanākot kopā, mednieku pārstāvji var izveidot darboties spējīgas reģionālās nodaļas un izvēlēties tās līderus. Biedrībai paredzētas pārstāvniecības visos Latvijas reģionos, kas sakrīt ar virsmežniecību teritorijām.

LMS dibināšanas kongress plānots 28.maijā. Uz kongresu katrs klubs varēs izvirzīt pa vienam delegātam.

„Ir jāsaprot, ka jaunā organizācija tiks izveidota vien tad, ja to vēlēsies paši Latvijas mednieki”, turpina V. Jaunzems. „Bet – ja mēs tagad neapvienosimies, tad, mežā satiekoties, joprojām varēsim purpināt par to, cik viss slikti un kādā bezcerīgā situācijā atrodamies. Un neapzināties, ka cēlonis tam esam mēs paši.”

 

Avots:http://www.allforhunt.com/lv

http://www.markulici.lv/MP.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *