Darba inspekcijas pārbaužu rezultātā konstatēti vairāk kā 1000 pārkāpumi

Valsts darba inspekcija (VDI) šā gada februārī un martā Latvijā apsekoja 156 uzņēmumus. Pārbaudes laikā kokapstrādes un mēbeļu ražošanas uzņēmumiem kopumā izdoti 142 rīkojumi, kuros uzdots novērst 1008 pārkāpumus. Piemēroti arī 13 administratīvie sodi, uzliekot soda naudu par kopējo summu 1750 lati. Pērn kopumā tematisko pārbaužu laikā, kuros tika apsekoti 167 kokapstrādes un mēbeļu ražošanas uzņēmumi, tika izdoti 152 rīkojumi, uzdodot novērst 950 pārkāpumus.

Atzīmēts, ka pērn šādas pārbaudes laikā kokapstrādes un mēbeļu ražošanas uzņēmumos VDI apturēja trīs nedrošu iekārtu darbību; šogad to skaits trīskāršojies.

Raksturīgākie pārkāpumi bija nedrošas zāģa ripu aizsargkonstrukcijas, nepilnīgi ripzāģu aizsargmehānismi un nepiemērots apgaismojums. Tāpat konstatēta arī virkne citu pārkāpumu – uzņēmumos nebija veikts risku novērtējums, teju pusē no visiem tematiskajā pārbaudē apsekotajiem uzņēmumiem nodarbinātie nebija izgājuši obligātās veselības pārbaudes. Savukārt darba vietās nebija izvietotas drošības zīmes, piemēram, ja 2007.gadā drošības zīmes bija izvietotas 93% apsekoto uzņēmumu, šogad tās ir tikai 69% uzņēmumu.

VDI atgādina, ka pagājušajā gadā kokapstrādes nozarē reģistrēti 117 nelaimes gadījumi darbā, no tiem 17 smagi nelaimes gadījumi un viens letāls. No 17 reģistrētajiem smagiem nelaimes gadījumiem deviņos gadījumos (52,9 %) trauma gūta, strādājot ar iekārtām.

 

Avots:www.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *