AS „Latvijas finieris” rūpnīcā „Lignums” investējis 3,3 miljonus latu

Saplākšņa ražotājs AS „Latvijas finieris” rūpnīcā „Lignums” kopš pagājušā gada augusta investējis 70% jeb 3,3 miljonus latu no plānotajām 4,7 miljonu latu investīcijām, informējusi koncerna padomes biroja vadītāja Jolanta Medne. Investīciju projekta mērķis, uzstādot inovatīvu finiera žāvēšanas un šķirošanas līniju, ir palielināt saplākšņa ražošanas jaudu un nodrošināt elastīgāku ražošanas procesu, kā arī vairot saražotās produkcijas vērtību.

Kā stāsta Medne, patlaban pabeigti būvdarbi, izņemot projektā paredzētos piekļuves ceļus, kuru izbūvi pagājušā gada nogalē ietekmējusi straujā ziemas iestāšanās. Pašlaik sākts dokumentu sagatavošanas process būves nodošanai ekspluatācijā būvvaldē, kā arī pabeigta finieru žāvēšanas un šķirošanas tehnoloģiskās līnijas montāža, un sākti tās regulācijas un pielāgošanas darbi testa režīmā. Tāpat noritot aktīvs darbs pie žāvētavas ventilācijas sistēmas izbūves, un pakāpeniski tiekot veikta apkalpojošā un servisa personāla apmācība, lai nodrošinātu kvalitatīvu un pilnvērtīgu nepieciešamo zināšanu apguvi.

Līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) par augstas pievienotās vērtības investīciju projekta īstenošanu AS „Latvijas finieris” noslēdza 2010.gadā. Projektu 1,5 miljonu latu apmērā līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).

Kā liecina uzņēmuma neauditētie dati, 2010.gadā „Latvijas finieris” pārdevis 196 000 kubikmetru produkcijas. Uzņēmuma apgrozījums sasniedzis 98,5 miljonus latu; peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) – 22 miljonus latu, savukārt tīrā peļņa – 8 miljonus latu.

 

Avots:www.bizness.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *