“Dekoru fabrika” veiksmīgi apgūst savu nišu piesātinātajā kokapstrādes nozarē

Lai arī kokapstrādes tradīcijas Latvijā ir sensenas un galdniecības pakalpojumi ir izplatīts uzņēmējdarbības veids, arī tik plaši pārstāvētā jomā var atrast kaut ko jaunu un vēl nebijušu. SIA „Dekoru fabrika” vadītājs Juris Ozols savulaik atklāja, ka tirgū tikpat kā netiek piedāvāti augstas kvalitātes dekoratīvie kokgriezumi.

Darbs ar koku Jurim ir sirdslieta kopš jaunības. Arī pirmā profesija apgūta šajā jomā – Juris ir diplomēts mēbeļu ražošanas tehnologs. Galvenā motivācija realizēt ieceri bijusi ziņa par iespēju pieteikties vienai no jauno uzņēmēju atbalsta programmām. Tika izstrādāts biznesa plāns un 2009.gada novembrī topošais uzņēmējs saņēmis ziņu, ka piešķirts finansējums trīsdimensiju frēzēšanas iekārtas un restaurācijas palīgiekārtas iegādei. Gaidot atbildi par finansējuma piešķiršanu, Juris veicis rūpīgu ražošanas iekārtu potenciālo piegādātāju atlasi un izvēlējās divus, kas varēja piedāvāt gan kvalitāti, gan izdevīgu cenu. Tiklīdz „zaļā gaisma” finansēm tika saņemta, iekārtas tika pasūtītas – viena mēroja ceļu no ASV, otra no Ķīnas. Viena no iekārtām ir pusautomātiska, un ar to apstrādā nelielas koka kolonnas un dažādas apaļas formas. Otra iekārta ir pilnībā programmējams darbagalds, ar kura palīdzību izgatavo iepriekš datorā izveidotu trīsdimensiju dizaina formu. Paralēli veidots arī produktu katalogs, kas tika piedāvāts vairākām firmām un guva atsaucību.

Uzņēmējs atzīst, ka zināmas problēmas radīja darbinieku atrašana, piemēram, grūti bijis atrast dizaineri, kas ar speciālas programmas palīdzību var datorā izveidot dizainu trīs dimensijās, tāpēc Juris labprāt sadarbojas ar Latvijas Mākslas akadēmijas absolventiem. Savukārt ražotnē strādā jaunie galdnieki, kas pabeiguši Rīgas Amatniecības vidusskolu.

Ražošana tika sākta pērn pavasarī. „Dekoru fabrika” tagad piedāvā dažādus nelielus no koka darinātus aksesuārus, kas izmantojami atsevišķi vai arī papildina citu koka izstrādājumus (mēbeles, interjera priekšmetus, kāpnes utt.). Piemēram, sen apnikušo skapi var atsvaidzināt ar kokgriezumos veidotiem dizaina papildinājumiem – uzlikām, aplikācijām, rozetēm. Līdztekus tiek gatavoti dažādi atsevišķi „lietojami” izstrādājumi – interjera dekori, suvenīri, dāvanas, rotaļlietas, tiek piedāvāta gravēšana kokā un koka restaurācijas darbi. Izveidota arī īpaša dekoru sērija ar jūgendstila elementiem, atsevišķa produktu grupa ir pulksteņi. Nesen izveidots prototips aromātiskam koka dekoram, kas piesūcināts ar dabīgām eļļām. Tiek plānots, ka šis izstrādājums pārstāvēs jaunu produktu līniju Aromatree, kas būs viens no „Dekoru fabrikas” zīmoliem.

 

Avots:www.nekrīze.lv

http://www.dekorufabrika.lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *