Latvijas eksports uz Vāciju pērn pārsniedzis pirmskrīzes apjomu par 15%

Saskaņā ar jaunākajiem Centrālā statistikas biroja (CSP) datiem, eksports uz Vāciju 2010.gadā sasniedza 538 miljonu eiro apmēru, kas ir labākais rādītājs Latvijas un Vācijas attiecību vēsturē. Eksports 2010.gadā ir uzrādījis pieaugumu 31% apmērā salīdzinājumā ar 2009.gadu un vienlaikus par 15% pārsniedzis pirmskrīzes – 2007.gada – eksporta apjomus. Kā norādījis Latvijas vēstnieks Vācijā Ilgvars Kļava, par pamatu šādai attīstībai ir kalpojuši divi faktori. Pirmais faktors ir Latvijas uzņēmēju centība, uzlabojot savu produktu konkurētspēju, kas vainagojās ar panākumiem. Otrais faktors ir cītīgs Latvijas vēstniecības Vācijā darbs pēdējo divu gadu laikā, pārliecinot Vācijas sabiedrību un uzņēmējus par Latvijas stabilitāti un uzticamību kā sadarbības partneriem. Abi faktori kopā ļāvuši noturēt un uzlabot savstarpējo ekonomisko sadarbību.

Lielu īpatsvaru preču eksportā uz Vāciju veido meža nozares produkcija – 2010.gadā kokmateriāli (t.sk. namdaru, būvgaldnieku izstrādājumi un koka mēbeles) uz Vāciju tika eksportēti  119 miljonu latu vērtībā, veidojot aptuveni 22% no visa Latvijas eksporta uz Vāciju. Salīdzinājumā ar 2009.gadu meža nozares produkcijas eksporta vērtība pieaugusi par 50,6%, bet salīdzinājumā ar 2007.gadu – par 18,6%.

Jāatzīmē, ka uzreiz pēc Zviedrijas un Lielbritānijas, Vācija ir trešais lielākais Latvijā ražotās koksnes un tās izstrādājumu eksporta tirgus un nozīmīgākais koka mēbeļu eksporta tirgus.

 

Avots:www.financenet.lv

Vairāk:www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *