Turpmākajā piecgadē tiks veikti vairāk nekā 120 tautsaimniecībai nozīmīgi pētījumi

Šā gada aprīļa sākumā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) administrētās Eiropas Savienības struktūrfondu programmas „Kompetences centri” ietvaros tika noslēgti līgumi ar pieciem kompetences centriem, kuros apvienojušies radniecīgu nozaru uzņēmumi un zinātniskās institūcijas ar kopīgu mērķi – turpmākajos piecos gados veikt vairāk nekā 120 rūpniecisko pētījumu, radot jaunus, konkurētspējīgus produktus un tehnoloģijas, un izveidojot vairāk kā 500 jaunas darba vietas.

Ar sesto kompetences centru līgums tiks slēgts 11.aprīlī – kompetences centru izveidei veltītajā preses konferencē – simboliski dodot startu visu kompetences centru projektu īstenošanai.

LIAA direktors Andris Ozols uzsver: „Turpmākajos piecos gados katrs no šiem kompetences centriem veiks virkni pētījumu, kurus atsevišķi uzņēmumi, īpaši šajos ekonomiskajos apstākļos, visticamāk, nespētu veikt saviem spēkiem. Sadarbība ar citiem uzņēmumiem un zinātniskajām institūcijām dos iespēju radīt jaunus, inovatīvus produktus un pakalpojumus, mazinot katra dalībnieka individuālos riskus un dodot ieguldījumu tautsaimniecības attīstībā.”

Eiropas Reģionālās attīstības fonda programmas „Kompetences centrs” ietvaros izveidoti seši centri farmācijas un ķīmiskās rūpniecības, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju, meža, elektrisko un optisko iekārtu ražošanas, vides, bioenerģētikas un biotehnoloģiju, kā arī transporta mašīnbūves jomās.

Kopējais kompetences centru finansējums aktivitātes ietvaros ir 37,37 miljoni latu. Līdz 2015.gadam tiek finansēti 6 kompetences centri. Šo summu paredzēts izmantot vismaz 124 zināšanu ietilpīgu pētījumu veikšanai. Minētajos kompetences centros līdzdarbosies gan tādi veiksmīgi Latvijas uzņēmumi kā „Grindeks”, „MADARA Cosmetics”, „SAF Tehnika”, „Latvijas finieris”, „Tilde” un citi, gan arī Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Ventspils augstskolas un atsevišķi privāti izveidoti zinātniskie institūti.

 

Avots:www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *