Ar Zviedrijas investīcijām Baltkrievijā plānota jaunas granulu ražotnes būvniecība

Viena no lielākajām firmām Skandināvijas biodegvielas, pārtikas, lauksaimniecības un enerģētikas tirgos „Lantmannen” Baltkrievijā plāno realizēt apjomīgu biomasas projektu.

Krievijas biokurināmā tirgū „Lantmannen” darbojas jau sen, iepērkot koksnes granulas kopš to ražošanas pirmsākumiem. Nesen šī Zviedrijas firma kļuva arī par vienu no galvenajiem koksnes granulu pircējiem Krievijas tirgū. Tāpat biokurināmais iepirkts arī Baltkrievijā.

6.aprīlī notika „Lantmannen”, Baltkrievijas Republikas Mežsaimniecības ministrijas pārstāvju un Baltkrievijas Republikas Valsts zinātnes un tehnoloģiju komitejas priekšsēdētāja tikšanās, kuras laikā arī tika apspriestas apjomīgā projekta realizācijas detaļas. Zināms, ka jaunajā rūpnīcā, kas taps Vitebskas apgabalā, kurināmās granulas eksportam uz ES valstīm galvenokārt tiks ražotas no koksnes biomasas un projekts tiks realizēts ar tiešajām ārvalstu investīcijām.

Tāpat tikšanās laikā tika izskatīti vēl divu, ar Zviedrijas līdzdalību, apjomīgu projektu īstenošanas perspektīvas Baltkrievijā – saistībā ar pakalpojumu sniegšanu koksnes ieguvē un pārstrādē, un ātraudzīgo koku plantāciju izveidi izmantošanai enerģētikā.

 

Avots:http://ru3.infobio.ru/news/953.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *