Kokapstrādes nozarē Krievijā līdz 2017.g. plānots ieguldīt virs 10 mljrd. eiro

Šā gada 6.aprīlī Krievijā notikušajā padomes sēdē par meža nozares attīstību, ko vadīja ministru prezidenta pirmais vietnieks Viktors Zubkovs, tika ziņots par šogad plānotajiem pasākumiem Starptautiskā Meža gada ietvaros, skatīti jautājumi par investīciju projektu realizāciju kokapstrādes nozarē un sagatavotās koksnes uzskaites sistēmas izveidi ar mērķi novērst nelegāli izstrādātas koksnes pārdošanas un pārstrādes iespēju, kas atbilstu arī EP atbalstītajai regulai 2010.gada jūlijā – aizliegumam ES tirgot  nelegāli iegūtus kokmateriālus un to izstrādājumus.

Starptautiskā Meža gada ietvaros Krievijā plānots 21 pasākums, tai skaitā informatīvās akcijas par ugunsdrošības profilaktiskajiem pasākumiem mežā , mežu stādīšana, konkursi „Labākais profesijā”, kā arī nacionālie un starptautiskie konkursi bērniem. Pasākumos uzsvars tiks likts uz sabiedrības izglītošanu par mežu kā vienu no nozīmīgākajiem Krievijas dabas resursiem.

Runājot par investīcijām meža un kokapstrādes nozarē, 2010.gadā vien Krievijā tika īstenoti astoņi koksnes tālākapstrādes projekti ar kopējo investīciju apjomu 36 miljardi rubļu (~891 milj.eiro) un radītas vairāk nekā 3000 jaunas darba vietas. 2011.gadā plānots īstenot deviņus projektus ar kopējo investīciju apjomu 24 miljardi rubļu (~594 milj.eiro), bet līdz 2017.gadam pavisam plānots īstenot 95 šādus koksnes tālākapstrādes projektus, kuru kopējais investīciju apjoms pārsniedz 415 miljardus rubļu (~10 mljrd.eiro). Šo projektu realizācijas rezultātā kopumā tiktu radītas ap 40 000 jaunas darba vietas.

Celulozes – papīrrūpniecības nozarē patlaban top 12 prioritārie investīciju projekti vairāk nekā 260 miljardu rubļu (~6 miljrd.eiro) vērtībā. Deviņi no tiem ir esošo rūpnīcu rekonstrukcija un modernizācija un vēl trīs – jaunu objektu celtniecība. Lielāko no šiem projektiem (Krasnojarskas apgabalā), kur investēti nepilni 2 miljardi eiro, daļēji plānots laist ekspluatācijā jau šā gada decembrī – pirmais etaps ir zāģētavas kompleksa izbūve ar ražošanas jaudu 440 000 kubikmetru zāģmateriālu gadā, ar iespēju nākotnē kāpināt ražošanas apjomu līdz 800 000 kubikmetru, savukārt otrais etaps paredz ķīmiskās celulozes rūpnīcas izbūvi.

 

Avots:http://www.wood.ru/ru/lonewsid-35936.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *