Vācijā skujkoku zāģmateriālu cenas kopš decembra pieaugušas par aptuveni 6%

Daudzi Vācijas zāģmateriālu ražotāji, pateicoties aktīvākam pieprasījumam vietējā tirgū, jau marta vidū pakāpeniski sāka palielināt ražošanas jaudas, atsākot strādāt trijās un atsevišķās zāģētavās pat četrās maiņās.

Uzlabojoties laikapstākļiem un sākoties celtniecības darbu sezonai, atsākti arī pērn ziemas sākumā pārtrauktie būvniecības projekti, tāpēc tirgū attiecīgi palielinājušies arī konstrukciju zāģmateriālu pārdošanas apjomi.

Līdz marta vidum skujkoku zāģmateriālu vidējā cena Vācijas tirgū kopš decembra vidus paaugstinājusies par aptuveni 6%, tai skaitā straujāk šogad sadārdzinājušies nomaļi un taras dēļi – par 11%. Savukārt kopš 2010.gada marta, atkarībā no sortimenta, zāģmateriālu cenas pieaugušas par 4 – 28%. Piemēram, konstrukciju brusas atkarībā no dimensijām (8 x 8/10cm – 12 x 12cm <5m) šā gada martā maksāja vidēji 167 - 170 EUR/m3, kas ir par 18 -  20% vairāk nekā pērn; koka latas (23 x 47 mm) - 192 EUR/m3 (+20%). Tā kā pieprasījums pēc zāģmateriāliem turpmākajos mēnešos, sagaidāms, turpinās palielināties, bet vairumā uzņēmumu noliktavās zāģbaļķu uzkrājumi kā citkārt šai laika periodā netiek veidoti, jau marta beigās ražotāji informēja, ka aprīlī tiks veikta atkārtota zāģmateriālu cenu paaugstināšana. Turklāt lielākā daļa nepieciešamo koksnes resursu tiek piegādāti ar nelielu novēlošanos. Tāpēc tiek prognozēts, ka turpinot strādāt ar līdzšinējām jaudām, ļoti daudzi zāģmateriālu ražotāji jau sākot ar jūniju varētu sākt izjust sarežģījumus saistībā ar nepieciešamo resursu iegādi, kādēļ trešajā ceturksnī varāki ražotāji būt spiesti arī samazināt zāģmateriālu izlaides apjomus.   Avots: EUWID Wood Products and Panels (No.12)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *