Koka un koka izstrādājumu eksporta vērtība šā gada februārī pieaugusi par 19,6%

Kopējais ārējās tirdzniecības apgrozījums faktiskajās cenās 2011.gada februārī bija 925,5 miljoni latu, kas ir par 5,1% jeb 44,8 miljoniem latu vairāk nekā iepriekšējā mēnesī un par 33,0% jeb 229,6 miljoniem latu vairāk nekā 2010.gada februārī. Tai skaitā eksporta apjoms bija 420,5 miljoni latu – pieaugums par 35,5%, bet importa apjoms – 505,0 miljoni latu (+31,0%), liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) operatīvie dati.

CSP dati liecina, ka februārī no Latvijas visvairāk tika eksportēti parastie metāli un to izstrādājumi (18,6% no kopējā eksporta), savukārt otru lielāko eksporta apjomu (16,2%) veidoja koks, korķis un to izstrādājumi, tostarp koks un koka izstrādājumi – 68,2 miljonu latu apjomā, kas ir par 19,6% vairāk nekā pirms gada. Tomēr salīdzinājumā ar iepriekšējā mēneša – janvāra rādītājiem, vērojams, ka koka un koka izstrādājumu eksporta pieauguma temps ir mazinājies (janvārī eksporta vērtība salīdzinājumā ar iepriekšējā gada analogo periodu pieauga par 49,2%) un februārī šo produktu eksports samazinājies par  aptuveni 16,5% jeb 13,5 miljoniem latu. Turpretī imports faktiskajās cenās uzrādījis pieaugumu gan salīdzinot ar iepriekšējā gada februāri – par 35,5%, gan salīdzinot ar šā gada janvāri – par 11,3%.

SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis norāda, ka eksporta apjomus turpina uzpūst pieaugošās cenas eksportējamajai produkcijai, kas veido labu ainu ārējās tirdzniecības rādītājos, taču arī norāda uz iespējamo risku, ka cenām krītot, tikpat strauji var sarukt arī eksporta apjomi.

Eksperts prognozē, ka tuvākos mēnešus straujais kāpums eksportā saglabāsies, taču cerēt uz šāda pieauguma tempu noturību nevar. Sagaidāms, ka gada otrajā pusē tie mazināsies, bet kopumā šā gada eksporta apjomu tempi varētu svārstīties ap 15%.

 

Avots:www.csb.gov.lv

www.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *