Spānijā atklāts moderns koka konstrukciju atpūtas un tirdzniecības komplekss

Dabīgo materiālu izmantošana būvniecībā un interjerā kļūst arvien aktuālāka ne tikai dzīvojamo ēku, bet arī pilsētas publisko ēku būvniecības sektorā. Turklāt idejas kļūst arvien radošākas un realizētie projekti – arvien unikālāki. Nupat, marta beigās Spānijas pilsētā Seviljā notika oficiāla Spānijā modernākā atpūtas un tirdzniecības kompleksa atklāšana, kas nodēvēts par Metropol Parasol un atzīts arī par šobrīd lielāko šāda veida celtni pasaulē, kas uzbūvēta, izmantojot kokmateriālus.

Jaunajā kompleksā, kas tapis kopš 2004.gada, zem koka būves pārsedzēm atrodas tirdzniecības centri, pastaigu zona, arheoloģijas muzejs, neliels tirgus, vairāki bāri un restorāni, kā arī pazemes autostāvvietas un metro stacija. Savukārt konstrukcijas augšdaļā ierīkoti skatu laukumi, uz kuriem ved speciāli izveidoti līkumoti celiņi.

Projektu, kas radītu jaunu dvesmu Plaza de la Encarnacion laukumā un vēl vairāk izceltu Seviljas bagāto kultūrvēstures mantojumu, izstrādāja Vācijas arhitektūras un dizaina firma „J.Mayer H.”. Rezultātā tapusi daudzfunkcionāla lietussargveida megakonstrukcija, kas pārsedzot visu pilsētas laukumu vienlaikus pasargā no svelmainās saules stariem gājēju zonu un sabiedrisko kultūras centru, un ar savu savdabīgo estētiku piesaista tūristus.

Celtnes garums ir aptuveni 150 metri, platums – 75 metri un augstums 28 metri; būvniecībā izmantotais pamatmateriāls – plātnes Kerto-Q (ļoti biezs, izturīgs un blīvs, kārtaini līmēts finiera izstrādājums). Nesošajās konstrukcijās lielākie celtnes vienlaidus elementi (Kerto-Q) garumā sasniedz pat 16,5 metrus, savukārt kopējā celtnes būvniecībā patērētā koka detaļu kubatūra veido aptuveni 2 500 kubikmetrus.

 

Lasīt vairāk: www.inhabitat.com

www.designbuild-network.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *