Jaunaudžu aplikšana ar NĪN apdraud efektīvas mežsaimniecības attīstību

Meža īpašnieku biedrība oficiāli paudusi kategoriskus iebildumus pret plāniem no 2012.gada ar nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) aplikt arī jaunaudzes.

Finanšu ministrijai nosūtītajā vēstulē uzsvērts, ka šāds priekšlikums ir radīts, neievērojot to specifiku, kāda piemīt mežsaimniecībai, kur meža audzēšanas cikls ir daudzu desmitu (80-100 gadi) gadu garumā. Jaunā meža audzēšanas sākotnējais posms, jeb jaunaudžu vecums ir saistīts nevis ar ienākumiem no meža, bet gan meža īpašnieka ieguldījumiem meža atjaunošanā un it īpaši tālākā kopšanā, tāpēc nodokļu sloga palielināšana jaunā meža kopšanas periodā var izraisīt ļoti negatīvas sekas, kas izpaustos produktīvu un kvalitatīvu audžu apjoma samazināšanās veidā un radītie zaudējumi valstij būtu nesamērojami ar to nelielo pienesumu valsts budžetā, ko sniegtu ieņēmumi no nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas jaunaudzēm.

Meža īpašnieku biedrība un tās sadarbības partneri – reģionālās meža īpašnieku apvienības šo priekšlikumu uztver kā apdraudējumu efektīvas mežsaimniecības attīstībai valstī, tādēļ pauduši gatavību uzsākt protesta akcijas, kuras tiktu vērstas pret neizsvērtajiem nodomiem jaunaudžu aplikšanai ar nekustamā īpašuma nodokli.

Savukārt ierosinājumu ar paaugstinātu nodokļa likmi aplikt termiņā neatjaunotās meža platības, Meža īpašnieku biedrība atbalsta, jo tas ir jautājums, cik efektīvi izmantojot savus zemes resursus. Paaugstināta nodokļa likme varētu būt daudz lielāks stimuls meža īpašniekam veikt visas nepieciešamās darbības, lai atjaunotu nocirsto platību, nekā pašlaik spēkā esošie administratīvie sodi.

 

Avots:www.mezaipasnieki.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *