Lems par iespēju pagarināt mēbeļu iepirkumu konkursa termiņu Rīgas domē

Vakar, 12.aprīlī, pēc tikšanās ar Latvijas mēbeļu ražotājiem un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta vadību, opozīcijas deputāti pieņēma lēmumu jau šonedēļ sasaukt sēdi, kurā spriedīs par iespējām veikt labojumus konkursa nolikumā un pagarināt tā termiņu.

Diskusijas laikā vairākkārt tika norādīts uz konkursa nolikuma prasību nepamatotību un atgādināts, ka izstrādājot šādu konkursu bija nepieciešams pieaicināt mēbeļu ražotāju nozares ekspertus, lai pārliecinātos par konkursa nolikumā ietverto termiņu pamatotību. Tāpat arī uzņēmēji pauda pārliecību, ka konkursa nolikums „vairāk izskatās pēc uzrakstīta vienam lielam uzņēmumam, kurš tik īsā laikā varētu realizēt noliktavās uzkrātās mēbeles”. Latvijas mēbeļu ražotāji pārmeta Rīgas domei sasteigtību projekta realizācijā, jo Eiropas projekta realizācija tika uzsākta jau vairāk divus gadus atpakaļ un par mēbeļu nepieciešamību bija zināms laicīgi, tādēļ arī konkursu varēja izsludināt ātrāk.

Mēbeļu ražotāju asociācijas izpilddirektors Andris Plezers norādīja, ka ekonomiskā recesija nozari skārusi ļoti smagi un trīs gadu laikā patēriņš Latvijā vērtējams kā katastrofāls – no 117,8 miljoniem latu 2007.gadā tas krities līdz 45,5 miljoniem latu pērn, tāpēc šādos apstākļos ir būtiski atbalstīt vietējos uzņēmējus.

Ražotāji uzskata, ka konkursa nolikumā nereāli ir ne tikai izpildes termiņi. Tā kā no kopējās summas 1,35 miljoniem latu ražotājs avansā var saņemt 20%, esot nepieciešams ļoti liels finansiālais ieguldījums no ražotāja, jo avansa summa nenosedz pat pusi no izejmateriālu izmaksām. Tikmēr interesi par konkursu esot izrādījuši ražotāji no Indijas un Ķīnas.

Rīgas domes iepirkumu speciālists un nolikuma autors Mareks Zeltiņš uzsvēra, ka Rīgas domes labprāt sadarbotos ar vietējiem ražotājiem, jo tiem ir priekšrocības mēbeļu uzstādīšanā un tie var nodrošināt ātrāku garantijas remontu un apkalpošanu.

ES projekts, kura ietvaros izsludināts mēbeļu konkurss, noslēdzas 31.decembrī, tāpēc uzņēmēji pauž neizpratni par steigu, kāpēc mēbelēm jābūt gatavām līdz 1.septembrim. Uzņēmējs Raivis Purs norādīja, ka 9000 skolas galdu un krēslu ir apjoms, kādu Latvijā patērē divos gados, un ražotāji to divos mēnešos nespēs paveikt pat apvienojoties.

 

Avots: Nozare.lv

www.vienotība.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *