Mīti un patiesība par Latvijas valsts mežos notiekošo

Šosejas malās daudzviet redzot plašos izcirtumus, ikvienam ar meža nozari nesaistītam Latvijas iedzīvotājam ir radies jautājums, vai tieksme pēc peļņas ņem virsroku un daba paliek otrajā plānā, un vai šādi apsaimniekojot mežus, tiek domāts arī par nākamajām paaudzēm?

AS „Latvijas valsts meži” struktūrvienības „LVM Mežs” direktors Edvīns Zakovics noraida bažas, ka pēc gadiem viss būs izcirsts un ka valdība, pieņemot lēmumu palielināt ciršanas apjomus, nolēmusi valsti izputināt, jo izcērtamais apjoms tiek regulēts ar likumu. Turklāt, ja tiek analizēts iepriekšējā piecgadē un vēl pirms tam noteiktais apjoms, nevienu gadu nav bijis tā, ka būtu nocirsts viss atļautais apjoms.

Saimnieciski izmantojamā mežā visas darbības tiek īstenotas tādēļ, lai izaugušo ražu beigās novāktu. Sabiedrība gan šo ražas novākšanas procesu uztver ļoti saasināti, lai arī pēc tam vietā nāk atkal jauns mežs. Protams, ir faktors, kas sabiedrību ietekmē tīri vizuāli, bet – mežaudzes atrodas tur, kur tās atrodas, un vietās, kur veseli masīvi ir 100 gadu un vēl vecāki, ražas novākšana jāveic intensīvāk nekā tur, kur nav tik liels veco audžu blīvums. Taču arī šajā gadījumā saimnieciskā darbība tiek plānota, lai šos masīvus nenocirstu vienā reizē, bet gan izkārtojot to pēc iespējas vienmērīgāk.

 

Lasīt vairāk:http://www.videsvestis.lv/content.asp?ID=130&what=16

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *