Starptautiskajā konferencē Maskavā diskutē par meža nozares attīstību Krievijā

Maskavā šobrīd norisinās trīs dienu starptautiskā konference par meža nozares attīstību Krievijā, kurā tiek caurskatītas tādas tēmas kā mežsaimniecība, investīcijas mežrūpniecībā un kokmateriālu tirdzniecība. Adama Smita Institūta (Adam Smith Institute) organizētajā konferencē piedalās tādi meža nozares flagmaņi kā „Rusforest”, „John Deere Forestry & Construction”, „Ilim Group”, „UPM-Kymmene”, „Norvik Timber” u.c.

Kā atzīmējuši organizatori, produktīvākai viedokļu un pieredzes apmaiņai šogad konferencē vairāk organizētas interaktīvās sesijas un diskusijas. Galvenā konferences tēma – Krievijas iestāšanās Pasaules Tirdzniecības organizācijā (PTO) un apaļo kokmateriālu izvedmuitas tarifi 2011.gadā.

Konferences laikā paredzēts caurskatīt praktiski visus jautājumus, kas saistīti ar mežrūpniecības un kokrūpniecības attīstību Krievijā un pasaulē. Pasākuma programmā iekļautās prezentāciju un diskusiju tēmas: Krievijas jaunās meža apsaimniekošanas pieejas rezultāti: koksnes un tās izstrādājumu piedāvājums un pieprasījums pasaules tirgū – skaitļi un fakti; kā pēdējie notikumi (galvenokārt mežu ugunsgrēki) ietekmējuši meža apsaimniekošanas politiku; investoru viedoklis: investīciju iespējas meža nozarē Krievijā; atsevišķu Meža Kodeksa punktu analīze; reģionu loma mežu apsaimniekošanā u.c. Vadošās diskusiju  tēmas: veiksmīga mežrūpniecības un kokrūpniecības attīstība Krievijā, koksnes un kokmateriālu tirdzniecība šā brīža globālās ekonomikas apstākļos, bioenerģijas un biomasas ražošanas perspektīvas Krievijā u.c.

Somijas ārējās tirdzniecības un attīstības ministrs Pāvo Vairinens (Paavo Väyrynen) savā uzstāšanās runā konferencē uzsvēra, ka Somijas uzņēmumu interesi ieguldīt investīcijas Krievijā mazina augstie apaļo kokmateriālu eksporta tarifi. Turklāt efektīvākas vietējo resursu apguves veicināšanai, nodrošinot kokrūpniekus ar nepieciešamajiem izejmateriāliem, Somijas valdība subsidē ceļu būvniecību privātajos meža īpašumos. Ar meža infrastruktūru saistīts arī Arhangeļskas apgabala Dabas resursu ministra Jurija Trubina (Юрий Трубин) ziņojums, kurā tika minēts, ka neattīstītās infrastruktūras dēļ daudzviet vienlaidu platībās vērojama mežu degradācija pat līdz divu miljonu hektāru apjomā, kā rezultātā tiek zaudēts liels potenciāli izmantojamo resursu apjoms un daudzi kokrūpnieki jau tagad ziņo par kvalitatīvu skujkoku zāģbaļķu deficītu.

 

Avots:http://lesvesti.ru/news/main/466/

Lasīt vairāk:www.adamsmithconferences.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *