Mājsaimniecībām arī turpmāk būs iespēja pieteikties KPFI finansējuma saņemšanai

Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) konkursam „Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā”, kas noslēdzās 24.martā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) kopumā tika iesniegti 1460 projektu pieteikumi.

Pieteikumi iesniegti par kopējo finansējumu vairāk kā 5 miljoni latu, vienam projektu iesniegumam pieprasītais finansējums svārstās no 450 latiem līdz 7000 latu.

„Iedzīvotāju interese par konkursu bija liela, ko parādīja semināru apmeklētība un nepieciešamība organizēt papildus seminārus, kā arī iesniegto pieteikumu skaits” stāsta Valsts sekretāra vietniece Investīciju departamenta direktore Vija Gēme, uzsverot: „Tā kā kopējais pieprasītais finansējums ir aptuveni puse no visiem šim konkursam pieejamajiem 11,3 miljoniem latu, visiem projektu iesniegumiem, kas sagatavoti atbilstoši administratīvās vērtēšanas kritērijiem, tiks piešķirts finansējums”.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija konkursa otro kārtu plāno izsludināt pēc pirmās konkursa kārtas vērtēšanas pabeigšanas, lai projektu iesniedzēji, kas iesnieguši administratīvajiem kritērijiem neatbilstošus projektu iesniegumus, varētu veikt labojumus un iesniegt projekta iesniegumus konkursa otrajā kārtā.

Konkursa projektu iesniegumu vērtēšana jau ir uzsākta. Tā kā iesniegto projektu pieteikumu skaits ir ļoti liels, VARAM atbildīgie speciālisti iesniegumus plāno izvērtēt pakāpeniski un līdz ar to arī līgumi ar projektu iesniedzējiem tiks slēgti pakāpeniski.

Tāpat atkārtoti tiks organizēts bezmaksas semināru cikls, kur potenciālie projektu iesniedzēji varēs saņemt detalizētāku informāciju par konkursa nolikumu un specifiskiem jautājumiem par projektu iesniegumu sagatavošanu.

 

Avots:www.vidm.gov.lv

Lasīt vairāk:www.vidm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *