Ekoloģiskās koka mēbeles – izteikta mazo uzņēmēju niša

Rūpēs par apkārtējo vidi un veselīgu dzīvesveidu visā pasaulē arvien populārāks kļūst ekoloģiskais dzīvesveids. Šāda dabisko vērtību apzināšanās ir ļāvusi attīstīties pat atsevišķai produktu kategorijai – „ekoproduktiem”. Šajā kategorijā ietilpst arī Ivo Musta-Dišlera uzņēmumā ražotās ekoloģiskās koka mēbeles bērniem un pieaugušajiem.

Mēbeļu meistars skaidro, ka galvenās atšķirības, kas ekoloģiskās mēbeles atšķir no citām mēbelēm, ir izmantotais materiāls un apstrādes veids. Mēbeļu ražošanā I.Musta-Dišlers izmanto Latvijā augušu un iegūtu sertificētu koksni – pārsvarā priedi un bērzu, bet gatavo izstrādājumu apstrādē – nevis ķīmiskās lakas, bet linsēklu eļļu vai vasku. Tāpat ekoloģiskajām mēbelēm ir arī ilgāks mūžs, jo tās ir biezākas un izturīgākas, tāpēc koks ir ideāls materiāls koka rotaļlietu izgatavošanai.

Diezgan populāras ekoloģiskās mēbeles ir ārzemēs, kas augstākas pirktspējas dēļ ir arī salīdzinoši dārgākas nekā Latvijas tirgū, bet pieļaujams, ka lielākas informētības rezultātā arī Latvijā palielinātos pieprasījums pēc ekoloģiskajām koka mēbelēm.

I.Musta-Dišlera uzņēmums pamatā orientējas uz pašmāju tirgu, jo eksportēšana saistās ar loģistikas izmaksām, kas šādā nišas biznesā atšķirībā no mēbeļu ražošanas rūpnieciskos apjomos nav izdevīgi. Turklāt tas prasa lielu roku darbu, tāpēc var teikt, ka ekoloģisko mēbeļu ražošana ir izteikta mazo uzņēmēju niša ar orientāciju uz vietējo tirgu.

 

Avots:www.nekrīze.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *