Lielbritānijā pieaug Baltijas un Ziemeļvalstu kokmateriālu importa cenas

Sterliņu mārciņas vērtības krišanās un transporta cenu pieaugums sadārdzina Baltijas un Ziemeļvalstu kokmateriālu importu Lielbritānijā, vēsta britu kokrūpniecības industrijas žurnāls TTJ.

No gada sākuma Lielbritānijas sterliņu mārciņa zaudējusi vairāk nekā 7% no savas vērtības pret eiro. Tā kā lielākā daļa zāģmateriālu tiek pārdota ar iepriekšējiem pasūtījumiem, pirmajā ceturksnī šo valūtas kursa svārstību nācās segt zāģētavām, taču jaunajiem aprīļa sūtījumiem cenas pieaugušas par pieciem eiro kubikmetrā, un sagaidāms, ka līdzīga cena gaidāma arī maijā, raksta žurnāls, prognozējot, ka jūnijā cenas varētu pieaugt vēl vairāk.

“Piegādātāji ir apņēmušies otrā ceturkšņa laikā turpināt cenu pieaugumu, un nav gaidāms, ka viņi pieņems zemākus piedāvājumus no Lielbritānijas pircējiem. Viņi arī sagaida labākas eksporta iespējas uz citiem tirgiem, kaut arī Ziemeļāfrikas pircēji varētu nebūt tirgū sakarā ar politisko nestabilitāti vairākās reģiona valstīs,” raksta žurnāls.

Kokmateriālu cenu palielina arī transporta izmaksas – Latvijā transporta izmaksas kopš decembra pieaugušas par nepilniem 5%, bet gada griezumā par gandrīz 8%. Turklāt Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā stabili pieaug apaļkoku cenas, kas arī paaugstina kopējo zāģmateriālu cenu līmeni.

 

Avots: „Nozare.lv”

Lasīt vairāk: http://www.ttjonline.com/story.asp?storycode=66418

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *