Valsts apsaimniekotajos mežos Igaunijā sācies ikgadējais mežizstrādes pārtraukums

Igaunijā valsts mežos 15.aprīlī spēkā stājies tradicionālais cirsmu izstrādes aizliegums, kas ilgs līdz 15.jūnijam. Valsts mežu apsaimniekotājs ik gadu uz diviem mēnešiem pārtrauc mežizstrādi ne tikai, lai netraucētu putnus un meža zvērus to vairošanās periodā, bet arī, lai veiktu meža atjaunošanas darbus – šogad valsts mežos Igaunijā plānots iestādīt 13 miljonus koku stādu, kas ir par 3 miljoniem vienību vairāk nekā 2010.gadā un arī lielākais apjoms Igaunijas Valsts mežu pārvaldes centra (RMK) pastāvēšanas laikā.

Tāpat mežizstrādes pārtraukums veicina meža augsnes aizsardzību, samazinot sēnīšu slimību izplatīšanās risku siltajā un mitrajā periodā.

Igaunijā šogad plānots iestādīt 6,1 miljonus egļu stādu; 5,7 miljonus  – priežu stādu, kas ir par 2,1 miljoniem vairāk nekā pērn; 0,6 miljonus – bērzu stādu un 10 000 ozolus.

Pavasarī veicamajos meža apsaimniekošanas darbos RMK kopumā plāno iesaistīs ap 200 sezonas un 1100 pagaidu strādniekus, kas veiks meža stādīšanas darbus.

Nākamajā desmitgadē koku ciršana un meža atjaunošana valsts apsaimniekojamos mežos (kas ir ~38% no kopējās mežu platības Igaunijā) plānota 8 400 – 8 600 hektāru platībā ik gadu, skaidrojis RMK pārstāvis, tāpēc, lai saglabātu izcirtumu un atjaunoto meža platību proporciju, RMK vadīsies pēc šādas shēmas: 70% izcirtumu tiks atjaunoti mākslīgi – ar priedēm, eglēm un bērziem; 20% – meža augsne tiks sagatavota, lai mežs atjaunotos dabiski – ar bērziem un lapeglēm; savukārt atlikušie 10% platību, kur ir pārlieku mitra meža augsne, tiks atstātas neskartas.

 

Avots:www.rus.err.ee

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *