Koka logu ražotājs “Flora” plāno paplašināt eksportu uz Krieviju

Kokrūpniecības uzņēmums SIA “Flora” pērn gandrīz visus saražotos koka logus, kas uzņēmuma kopējā produktu klāstā aizņem aptuveni 30%, eksportēja uz Krieviju un plāno, ka šogad apjomi varētu augt, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” stāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Māris Bušs un valdes loceklis Juris Bušs.

Juris Bušs norādīja, ka 65% “Floras” produkcijas veido koka logu brusas, bet 35% ir logi, durvis un fasādes. Kopumā no visa saražotā uzņēmums eksportē 90%. Pusi saražoto logu brusu “Flora” eksportē uz Poliju jumta koka logu ražotājam “Roto”, pārējais tiek eksportēts uz Norvēģiju, Itāliju, Vāciju, Ungāriju, Čehiju u.c. Savukārt logi lielākoties, aptuveni 30% no visas saražotās produkcijas, tiek eksportēti uz Krieviju, bet mazāki projekti tiek īstenoti arī Īrijā, Zviedrijā un Norvēģijā.

Pērn “Floras” ražoto logu eksporta apgrozījums uz Krieviju bija 400 000 eiro (280 000 latu). Patlaban “Florai” ir sava pārstāvniecība Maskavā, tāpat veidojas kontakti Pēterburgā. Tuvāko gadu laikā uzņēmuma mērķis ir organizēt pārdošanu tā, lai katrā Krievijas pilsētā, kurā dzīvo vairāk nekā miljons iedzīvotāju, būtu “Floras” pārstāvis. “Tā kā darbojamies specifiskā nišā, mazās pilsētiņās neatmaksājas strādāt, tāpēc arī mērķējam uz lielām pilsētām, jo tajās arī ir vairāk bagātu cilvēku. Patlaban “Flora” visu enerģiju velta šim tirgum, jo uz Krieviju pērn eksportējām aptuveni 90% saražoto logu un šogad varētu eksportēt līdz par 100%. Starp citu, Krievijā darbojamies un turpināsim darboties ar “Floras” zīmolu,” uzsvēra Māris Bušs.

400 000 eiro (280 000 latu) apgrozījumu “Florai” veidoja sešas privātmājas Maskavā pie Novorižskajas šosejas, bet šogad uzņēmums plāno Krievijā apgrozīt vairāk nekā miljonu eiro (700 000 latu). Šovasar būs zināms, vai “Flora” uzvarēs divos konkursos – 1,2 miljonus eiro (840 000 latu) vērtā projektā Maskavas centrā un par Krievijas pilsētas Tjumeņas kultūras nama “Ņeftjaņņik” iestiklošanu.

Vaicāts, vai uzņēmumam jau ir noslēgti līgumi par šogad realizējamiem projektiem, Māris Bušs norādīja, ka neviena līguma nav, jo Krievijā viss notiek momentā – iepriekš vienojas, tiek samaksāta nauda un ražotājs sāk strādāt. “Neskatoties uz to, krievi ir godprātīgāki maksātāji nekā latvieši. “Florai” nekad nav bijis problēmu ar naudas iegūšanu no klientiem Krievijā. Var jau būt, ka bez iepriekš zināmiem līgumiem ir grūtāk plānot, bet Latvijā darbus plānot ir vēl grūtāk,” tā Māris Bušs.

 

Avots: „Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *