No koka uzbūvēto dzīvojamo māju skaits Krievijā pērn samazinājies par 9,7%

Krievijā 2010.gada laikā tika uzbūvētas 80 684 koka mājas, kas ir par 9,7% mazāk nekā 2009.gadā, ziņojusi Koka māju asociācija (Association of Wood Housing). Savukārt kopējā jaunuzbūvēto koka mājokļu platība samazinājusies par 10,3% – līdz 6,56 miljoniem kvadrātmetru.

Pērn Krievijā uzcelto privātmāju skaits procentuālā izteiksmē sastādījis tikai nedaudz mazāk par pusi no visa dzīvojamo ēku būvniecības apjoma valstī. No visām uzbūvētajām privātmājām, koka māju īpatsvars sastādījis 38,6%, ķieģeļu māju īpatsvars – 34,4%, bet bloku mājas  – 14,4%.

Visvairāk individuālās koka mājas Krievijā tiek būvētas Ziemeļkaukāzā un Dienvidu federālajā apgabalā, kas atrodas Krievijas dienvidrietumos. Šeit individuālo mazstāvu dzīvojamo māju būvniecības īpatsvars veido gandrīz 60% no kopējā māju būvniecības apjoma Krievijā.

Šobrīd Krievijā, tāpat kā citur pasaulē, populārākie būvniecības veidi privāto māju sektorā ir guļbūves (gan no frēzētiem un virpotiem baļķiem, gan profilētām un līmētām brusām), koka karkasa mājas un  paneļu mājas. Īpaši iecienīta kļuvusi „kombinētā” māju būvniecība, kur, piemēram, pirmā stāva izbūvē dominē ķieģeļu-monolītās konstrukcijas, savukārt augšstāvu izbūvē – koka konstrukcijas, kas, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, bez izmaiņām spēj kalpot līdz 50 gadiem.

Paneļu un koka karkasa māju būvniecība Krievijā sākta salīdzinoši nesen, atšķirībā no Eiropas, kur pēc šādām tehnoloģijām mājas tiek būvētas jau vairākus simtus gadu. Savukārt moduļu māju būvniecība, kas pēc trim galvenajiem kritērijiem – kvalitātes, cenas un uzcelšanas ātruma – atzīts par optimālāko būvniecības veidu mazstāvu dzīvojamo māju celtniecības sektorā, Krievijā vēl ir jaunums.

 

Avots:http://www.npadd.ru/index.php?a=pub&id=1298

http://www.kvadroom.ru/journal/smi_5364.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *