VMD visā valsts teritorijā sākot ar 28.aprīli noteicis meža ugunsnedrošo laikposmu

Meža uguns nedrošajā laikposmā Valsts meža dienests dežūrē ugunsnovērošanas torņos, lai savlaikus būtu iespējams konstatēt dūmus un noteikt vietu, kur iespējams ir izcēlies meža ugunsgrēks. Tāpēc svarīgi ir, lai bez saskaņošanas ar administratīvajā teritorijā esošo Valsts meža dienesta mežniecību, netiktu veikt nekādi dedzināšanas darbi, kas rada lielus dūmus, lai tie nemaldinātu ugunsnovērošanas torņa dežurantus un netiktu izsludināta viltus trauksme.

Lai mazinātu meža ugunsgrēku izcelšanās iespējas, visiem iedzīvotājiem no 28.aprīļa, uzturoties mežā, ir noteikti atsevišķi aizliegumi un ierobežojumi, par kuru neievērošanu var piemērot administratīvo, civiltiesisko un kriminālatbildību. Uzturoties mežos un purvos aizliegts :

  • nomest degošus sērkociņus, izsmēķus vai citus gruzdošus priekšmetus;
  • kurināt ugunskurus, izņemot atbilstoši ierīkotās vietās;
  • atstāt ugunskurus bez uzraudzības;
  • dedzināt sadzīves atkritumus un ciršanas atliekas;
  • braukt ar mehāniskiem transportlīdzekļiem pa mežu un purviem ārpus ceļiem.

Meža ugunsnedrošajā laikposmā dedzināt ciršanas atlikumus atļauts tikai ar Valsts meža dienesta mežziņa ikreizēju rakstisku atļauju. Savukārt meža īpašniekiem ir jāparūpējas, lai meža ceļi un stigas būtu atbrīvoti no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai nepieciešamības gadījumā meža ugunsdzēsības automašīnām būtu iespējams brīvi pārvietoties. Tāpat meža īpašniekiem jāatceras, ka viņa pienākums ir veikt meža ugunsgrēka vietas uzraudzību pēc meža ugunsgrēka likvidācijas viņa mežā.

Uz 27.aprīli šogad Latvijā reģistrēti jau 29 meža ugunsgrēki un kopējā uguns skartā meža platība ir 21,4 hektāri, tajā skaitā 5,1 hektārs – jaunaudzes. Patlaban lielākais meža ugunsgrēku skaits ir reģistrēts Ziemeļvidzemes virsmežniecības teritorijā, kur ir reģistrēti 14 meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto meža platību 3,8 hektāri.

Apkopotā operatīvā informācija liecina, ka 2010. gada meža ugunsnedrošajā laikposmā, kas tika noteikts ar 28. aprīli, Valsts meža dienesta darbinieki atklājuši un nodzēsuši 316 meža ugunsgrēkus. Kopējā uguns skartā platība bijusi 104 hektāri, tai skaitā 78 hektāri mežs, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir gandrīz divas ar pusi reizes mazāk, kad pavisam tika dzēsti 882 meža ugunsgrēki un uguns bija sakārusi 455 hektārus meža.

 

Avots:http://www.vmd.gov.lv/index.php?sadala=35&id=1265&ord=-17

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *