Pārtrauc tiesību piešķiršanu no AER ražotās elektroenerģijas pārdošanai obligātā iepirkuma ietvaros

Ministru kabineta sēdē otrdien, 3.maijā, tika pieņemts lēmums uz laiku – no 2011.gada 9.maija līdz 2013.gada 1.janvārim – pārtraukt piešķirt tiesības pārdot elektroenerģiju no atjaunojamiem energoresursiem obligātā iepirkuma ietvaros, kas samazinās „zaļās enerģijas” ražošanas turpmāko ietekmi uz elektrības gala tarifu. Šis lēmums neietekmēs tos komersantus, kam jau iepriekš ir piešķirtas obligātā iepirkuma tiesības.

Ekonomikas ministrs Artis Kampars jau iepriekš vairakkārt norādījis, ka pašreiz spēkā esošais valsts atbalsts komersantiem, kas ražo elektroenerģiju no atjaunojamiem resursiem, ir pārāk dāsns, kā rezultātā obligātā iepirkuma komponentes īpatsvars elektrības gala tarifā ir lielāks nekā sabiedrības spēja apmaksāt „zaļās enerģijas” ražošanu.

Lai izstrādātu gan „zaļās enerģijas” ražošanu veicinošu, gan sabiedrības maksātspējai atbilstošu valsts atbalsta mehānismu, Saeimā šobrīd tiek skatīts Ekonomikas ministrija izstrādātais Atjaunojamās enerģijas likumprojekts, kas paredz uz tirgus mehānismiem un vides ieguvumiem balstītu atjaunojamās enerģijas atbalsta modeli.

Vienlaikus Ekonomikas ministrija atzīmē, ka iecere uz diviem gadiem apturēt obligāto “zaļās enerģijas” iepirkumu neapdraudēs Latvijas apņemšanos katru gadu pakāpeniski palielināt atjaunojamo energoresursu īpatsvaru kopējā enerģijas patēriņā. Jau pašlaik Latvijā “zaļās enerģijas” īpatsvars ir virs 30% un obligātā iepirkuma apturēšana situāciju nemainīs.

 

Lasīt vairāk:www.mk.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *