Pieaugošais kokmateriālu imports ASV liecina par tirgus tālāku atjaunošanos

Pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem, februāra mēnesī ASV tika uzsākta 479 000 jaunu dzīvojamo māju būvniecība, kas ir par 22,5% mazāk nekā šā gada janvārī un par 20,5% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā. Februārī turpināja samazināties arī uzsākto privātmāju būvniecības apjomi – par 11,8% salīdzinājumā ar janvāri, un pēc apjomu pieauguma gada sākumā, februārī samazinājās arī uzsākto rindu māju būvniecības apjomi. Izsniegto māju būvniecības atļauju apjoma samazināšanos pirmajos divos mēnešos Nacionālā māju būvnieku asociācija skaidro ar ierobežotajām kredītu saņemšanas iespējām māju būvniecībai, pieaugušajām enerģijas izmaksām un nenoteikto vispārējo ekonomisko situāciju. Savukārt māju renovācijas apjomi šogad, sagaidāms, pieaugs.

Lai arī kokmateriālu imports salīdzinājumā ar pirmskrīzes gadiem šobrīd ASV ir krietni mazāks gan apjomu, gan vērtības izteiksmē, pieaugošie rādītāji salīdzinājumā ar 2010.gada sākumu liecina par šīs valsts tirgus tālāku atjaunošanos.

Šā gada februārī lapu koksnes saplākšņa imports ASV sasniedza 101 miljonu dolāru, kas ir par 6% vairāk nekā janvārī un par 12% vairāk nekā gadu iepriekš. Turklāt būtiski palielinājies imports no Ķīnas – februārī no visa ASV ievestā lapu koku saplākšņa apjoma 70% veidoja Ķīnas ražojums, kas salīdzinājumā ar importa rādītājiem 2010.gada februārī, ir pieaugums par 41%. Turpretī no citiem lielākajiem piegādātājiem imports samazinājās, īpaši no Malaizijas. No Indonēzijas saplākšņa produkcija ASV tika importēta 9,9 miljonu dolāru vērtībā, kas ir par 19% mazāk nekā pērn, no Malaizijas – 5,9 miljonu dolāru vērtībā (-47%), no Ekvadoras – 1,5 miljonu dolāru vērtībā (+8%) un no Brazīlijas – 1,1 miljonu dolāru vērtībā (-29%).

Tropu koksnes grīdas dēļu imports februārī veidoja 1,6 miljonus dolāru, kas ir par 29% mazāk nekā janvārī, tomēr salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, šogad pirmajos mēnešos naudas izteiksmē ASV tika ievests divkārt vairāk tropu koksnes grīdas dēļu. Tai skaitā nozīmīgākie šīs produkcijas piegādātāji ir Ķīna, Brazīlija, Malaizija un Indonēzija.

Šā gada janvārī ASV ievērojami palielinājies skujkoku zāģmateriālu imports no Zviedrijas (no 8,9 tūkst.m3 līdz 23,2 tūkst.m3), no Vācijas un nedaudz mazāk – no vadošā piegādātāja – Kanādas (no 1,46 milj.m3 līdz 1,55 milj.m3), turpretī no Čīles, Jaunzēlandes un Brazīlijas skujkoku zāģmateriālu imports šā gada sākumā samazinājās.

2010.gadā ASV kopumā tika importēti 22,1 milj.m3 skujkoku zāģmateriālu, kas ir par 6,9% vairāk nekā 2009.gadā; 46,2 tūkst.m3 lapu koku zāģmateriālu (+10,9%) un 8,24 milj.m3 saplākšņa, kokskaidu un kokšķiedru plātņu (+6,5%).

 

Avots:www.lifeforestry.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *