„UniCredit Leasing” prognozē pieejamāku finansējumu meža tehnikas iegādei

Tā kā divos iepriekšējos gados vairumam meža nozares uzņēmumu nācās cīnīties par izdzīvošanu un bija ļoti sarežģīti iegūt finansētāju uzticību, praktiski nekādas investīcijas pamatlīdzekļos nenotika. Taču, kā ziņo līzinga kompāniju pārstāvji, šogad situācija ir krietni uzlabojusies.

Tie, kas ir saskārušies ar finansējuma meklēšanu savam uzņēmumam, būs pamanījuši, ka līzinga kompānija, kuras viena no prioritātēm vienmēr bijusi meža nozares uzņēmumu finansēšana, SIA „UniCredit Leasing”. Kā norādījis kompānijas valdes priekšsēdētājs Jevgenijs Belezjaks, Latvijas līzinga tirgus divos iepriekšējos gados saruka gandrīz desmitkārtīgi. Statistika rāda, ka divus gadus pēc kārtas uzņēmumi ir investējuši pamatlīdzekļos tikai piekto daļu no iepriekšējo gadu finanšu apjoma. Var nojaust, cik ilgi vēl uzņēmēji var atļauties strādāt ar vecu, nolietotu tehniku, kas rada nopietnus dīktstāves draudus, zinot, ka meža tehnikas dzīves cikls pie pirmā īpašnieka parasti nepārsniedz 8 – 10 tūkst. motorstundu jeb 3 -5 gadus.

Bieži vien cilvēkus dara piesardzīgus dažādu ekspertu izteikti viedokļi par nākotnes tendencēm. Tomēr nesenās problēmas Latvijas meža nozarē, kā uzsver J.Belezjaks, pamatā izsauca nevis vispasaules finanšu krīze, bet gan ASV nekustamo īpašumu tirgus sabrukums, kuram sākoties samazinājās vispārējais pieprasījums pēc kokmateriāliem, jo ASV mājokļu tirgus ir pasaulē lielākais kokmateriālu patērētājs.

Krīzes periods, kad tikai nedaudzi finansētāji spēja piedāvāt klientiem pieņemamus risinājumus, „UniCredit Leasing” bija īstais laiks pelnīt reputāciju – pierādīt sevi un savu attieksmi pret klientiem. Par klientu augsto lojalitāti attiecībā uz SIA „UniCredit Leasing” liecina arī pagājušā gada dati, kad kompānija ieņēma pirmo vietu Latvijas līzinga tirgū ar 29% tirgus daļu, no kā aptuveni 1/3 veido industriālā tehnika, 1/3 – komerctransports un 1/3 – automašīnas.

Viena no šobrīd atbalstāmajām biznesa koncepcijām, kuras piekritējs ir arī SIA „UniCredit Leasing”, saistās ar ģimenes uzņēmumiem. Šāda veida ģimenes uzņēmumi ir ļoti populāri Somijas meža nozarē, un pēc J.Belezjaka domām, šo koncepciju faktiski atbalsta arī AS „Latvijas valsts meži”.

Lai pareizi izvērtētu naudas līdzekļu plūsmu, finansētājam ir tik pat svarīgi izprast savu klientu biznesa nianses kā pašiem mežiniekiem. Tādēļ, lai būtu kopā ar saviem kompanjoniem, šā gada 13. un 14.maijā SIA „UniCredit Leasing” ņems dalību arī Meža īpašnieku biedrības „Meža konsultants” un Valsts meža dienesta organizētajā pasākumā „Meža ABC”, kur līdzdarboties uzņēmumu uzaicināja sadarbības partneris SIA „Intrac Latvija”, tādējādi pasākuma ietvaros paralēli meža tehnikas demonstrējumiem, interesenti varēs saņemt arī konsultācijas par finansējuma iespējām meža tehnikai.

 

Avots: „Meža Avīze” (Nr.5, 2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *