Vērtēs iespēju ļaut kravas auto kustību tikai posmos, kuros nozare veikusi investīcijas

Ceturtdien, 5.maijā, notika Ikgadējās Satiksmes ministrijas (SM) un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) sarunas, kurās puses vienojušās vērtēt iespēju noteikt, ka kravu pārvadājumi ar transportlīdzekļu pilnu masu virs 40 tonnām pieļaujami tikai tajos ceļu posmos, kuros ieinteresētā nozare ir veikusi investīcijas.

Tāpat sarunās pārrunāts jautājums par autoceļu atjaunošanai pieejamajiem līdzekļiem un to izmantošanu. Pašlaik pieejamais valsts budžeta finansējums autoceļu ikdienas uzturēšanai ir nepietiekams – šogad 60,3 miljoni latu ir valsts autoceļiem, bet mērķdotācija pašvaldībām – 20,36 miljoni latu. Tai pat laikā ir iespēja izmantot naudas līdzekļus no Eiropas Savienības (ES) fondiem (šogad vairāk kā 180 miljoni latu), kas ļauj veikt apjomīgākus rekonstrukcijas darbus uz valsts un pašvaldību autoceļiem, taču šo finansējumu nav iespējams izmantot autoceļu ikdienas uzturēšanai. Kā risinājums, lai autoceļu nozarei garantētu prognozējumu finansējumu, būtu Valsts autoceļu fonda atjaunošana.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis atzinis, ka “nepieciešams prognozējams ilgtermiņa risinājums autoceļu sakārtošanai, un viens no tiem būtu Valsts autoceļu fonda atjaunošana, kam esam saņēmuši arī Latvijas Pašvaldību savienības atbalstu. Tādējādi mēs ievērotu principu – kurš brauc, tas maksā, un spētu īstenot ilgtspējīgu autoceļu sakārtošanas programmu, kuru Satiksmes ministrija tuvākajā laikā plāno iesniegt valdībā”.

LPS tāpat aicināja valdību izvērtēt iespēju citu nozaru neapgūto ES fondu finansējumu pārdalīt par labu SM un šo naudu novirzīt arī autoceļu projektiem.

 

Avots:http://www.sam.gov.lv/?cat=8&art_id=2253

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *