Ķīnas un Latvijas ekonomiskās sadarbības perspektīvas saskata vairākās nozarēs

2011.gada 7.maijā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā veiksmīgi noslēdzās pirmais divu dienu investīciju forums uzņēmumu un pašvaldību attīstībai “Invest Expo 2011” un  konference “Investīciju iespējas Latvijā un Baltijas valstīs”, kuru apmeklēja 250 interesenti. Savukārt tirdzniecības un investīciju misijā “China Business Days 2011” piedalījās 60 Ķīnas uzņēmumi un tirdzniecības veicināšanas struktūras.

Forumu “Invest Expo 2011” un tirdzniecības un investīciju misiju “China Business Days 2011” atklāja ekonomikas ministrs Artis Kampars un Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Hu Ješuņs, kuri atzīmēja, ka tirdzniecības apjomi starp abām valstīm atjaunojas, kaut arī gan Latvija, gan Ķīna ir cietušas no pasaules ekonomiskās krīzes. “Šis forums ir ceļš pie potenciālajiem sadarbības partneriem, un varbūt jau šogad mēs uzstādīsim jaunu rekordu abu valstu tirdzniecībā,” norādīja Hu Ješuņs.

Ārzemju investori Latviju uzlūko kā veiksmīgu potenciālo investīciju vietu, un ne velti, jo Latvijas uzņēmējdarbības un nodokļu vide ir labvēlīga ārvalstu investoriem. Foruma laikā Ķīnas mēbeļu ražotāji meklēja iespējas veidot kopuzņēmumus, atvērt mēbeļu centrus un investēt kokapstrādē Latvijā. “Latvijai ir lieli meža resursi, tāpēc jūs varat savu koksni piedāvāt arī mūsu tirgū. Savukārt mēs plānojam investēt nekustamajā īpašumā un autoražošanā,” teica Ķīnas uzņēmējs Ju Mings.

Lai veicinātu investīcijas Latvijas uzņēmējdarbībā, foruma organizatori plāno arī nākamgad rīkot forumu “Invest Expo 2012” un, ņemot vērā lielo brazīliešu uzņēmēju interesi, pieļauj iespēju, ka nākamgad tā laikā notiks arī “Brazilian Business Days”.

 

Lasīt vairāk: www.eiropa.lv

http://www.bt1.lv/investexpo/?link=00000007

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *