Prognozes par zāģbaļķu cenu pieaugumu Baltijas valstīs aprīlī nav piepildījušās

Baltijas valstu reģionā skujkoku zāģbaļķu cenas aprīļa pirmajā pusē saglabājās nemainīgas. Tādējādi tirgus dalībnieku iepriekš paustās prognozes par strauju koksnes cenu kāpumu aprīlī nav piepildījušās. Salīdzinoši stabilais apaļkoku cenu līmenis varētu tikt skaidrots ar iepriekš strauji pieaugušo pieprasījumu koksnes tirgū, taču nepietiekamā zāģmateriālu pieprasījuma dēļ vairums kokzāģētāju ražošanas jaudas pilnībā neizmantoja. Turklāt, tuvojoties aktīvās mežizstrādes sezonas noslēgumam, lielāks apaļkoku piedāvājums tirgū ir raksturīga parādība.

Egles zāģbaļķu piedāvājums aprīļa vidū tika raksturots kā pietiekams. Tai pašā laikā priedes zāģbaļķu pieejamība koksnes tirgū samazinājusies. Šo apaļkoku sortimentu izstrādes samazinājums pēdējās nedēļās bija atbildes reakcija uz zemo pieprasījums no priedes zāģmateriālu ražotājiem, kas samazināja ražošanas apjomus saistībā ar notiekošajiem nemieriem Ziemeļāfrikā un arābu valstīs.

Turpretī apaļkoku eksports uz Skandināviju un Centrāleiropu aprīļa pirmajā pusē saglabājās nemainīgos apjomos līdzīgi kā iepriekšējos mēnešos. Kokmateriālu tirgotāji ziņojuši, ka par apaļkoku importu no Baltijas valstīm šogad pastiprināti sākusi interesēties arī Polija.

Igaunijā egles zāģbaļķu cenas aprīlī bija vidēji 62 EUR/m3 (gala krautuvē). Augstākā cena sasniedza 65 EUR/m3. Latvijā egles zāģbaļķu cena augšgala krautuvē aprīlī bija vidēji 68 – 70 EUR/m3, savukārt Lietuvā egles zāģbaļķu cenas bija zemākas nekā Igaunijā un Latvijā (~57 EUR/m3).

 

Avots: „EUWID Wood Products and Panels” (20.04.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *