Kļūst pieejamāks atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai

Ministru kabineta sēdē otrdien, 10.maijā, tika atbalstītas Ekonomikas ministrijas rosinātās izmaiņas atbalsta programmā uzņēmējdarbības uzsācējiem, kas paplašinās potenciālo atbalsta saņēmēju loku.

Turpmāk valsts atbalstu konsultāciju, apmācību, aizdevumu un grantu veidā varēs saņemt arī personas, kuras jau veic saimniecisko darbību, bet atbalstu vēlas saņemt saimnieciskās darbības uzsākšanai citā darbības jomā (tai skaitā jauna produkta ražošanai vai jauna pakalpojuma sniegšanai). Svarīgi atzīmēt, ka atbalsta saņemšanai minētai personai jāizveido jauns uzņēmums.

Savukārt apmācībām (teorētiskās un praktiskās zināšanas komercdarbības veikšanai un biznesa plāna sagatavošanai) varēs pieteikties gan uzņēmējdarbības uzsācēji, gan jau strādājoši uzņēmēji, kuri atbilst programmas nosacījumiem.

Kā zināms, ESF programma “Atbalsts pašnodarbinātības un uzņēmējdarbības uzsākšanai” ir atvērta jau kopš 2009.gada 21.augusta, kad Latvijas Hipotēku un zemes banka uzsāka atbalsta sniegšanu ekonomiski aktīviem iedzīvotājiem, kas vēlas uzsākt savu uzņēmējdarbību. Līdz 2011.gada 30.aprīlim Hipotēku banka programmas ietvaros ir atbalstījusi 366 saimnieciskās darbības uzsācēju biznesa plāna īstenošanu, kopā piešķirot aizdevumus 4,92 miljonu latu apjomā un grantus 1,6 miljonu latu apmērā.

 

Lasīt vairāk:www.mk.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *